Živou ulici v Plzni zahájilo pouliční divadlo v Mlýnské strouze

Živá ulice
Živá ulice

Multižánrový festival  Živá ulice byl už předznamenán Festivalem polévky na nádvoří Plzeňského Prazdroje 14. května 2017. Vlastní festival byl už tradičně zahájen třídenním divadelním blokem „Za dveřmi je… divadlo“ . Šestý ročník festivalu Živá ulice tak v Mlýnské strouze odstartoval pestrým programem s  pouličním divadlem, klaunérii, akrobacii i pohádkami pro děti.

V pondělí 10. července  byla na programu v Mlýnské strouze pod širým nebem tři představení, které zhlédlo několik stovek velmi spokojených i vděčných diváků.

O první představení se postaralo uskupení Hombres. Umělecké duo přijelo do Plzně s novinkou Uhni, hraju! Hlavní myšlenkou přestavení bylo nechat nahlédnout divákům do zákulisí divadla v plné nahotě, včetně mezilidských i pracovních vztahů.

z představení V.O.S.A. Vanař

Na představení navázalo uskupení  Holektiv. Jejich představení v Mlýnské strouze ovládly dvě víly Sylfidy, neboli dvě performerky (normálně vystupují tři), které předvedli krásný tanec, balet, akrobacii i klaunérii.

Pondělní program uzavřelo  vystoupení  V.O.S.A. theatre,  souboru, který reprezentoval Českou republiku na EXPO v Šanghaji, Milánu nebo na Formuli 1 v Bahrajnu. Představení  Vanař, představující člověka, žijícího takzvaně na okraji společnosti,  bylo chvílemi veselé, chvílemi smutné ale i vzrušující.

V  úterý  je  pro děti připravena  loutková pohádka Murgila a Zorila v podání uznávaného souboru Divadlo Continuo..Dále bude následovat humorné představení žonglérského dua Bratři v tricku, kteří  uprostřed léta ukáží své běžkařské umění. Běžkařská Odysea měla premiéru před několika týdny a v Plzni bude k vidění poprvé.

V plzeňské premiéře pak ve středu se  představí ohnivý soubor Amanitas Fire Theatre, který přijede s novinkou „W“, což je třicetiminutová diváky pohlcující show s fireshow, žonglováním, fyzickým divadlem, živým  zpěvem, autorsky mixovanou hudbou, závěsnou i pozemní akrobacií a pantomimou.  Začíná  se se setměním. Vílou na laně bude ještě předtím také provazochodkyně Kristýna Tvrdíková, která předvede své umění na volném lanu v poslední festivalový den.

Více fotografií najdete zde.