Život nezachránili, za hrdinství ale hasiče, záchranáře i policisty ocenil prezident Zeman

foto: Policie ČR

Prezident Miloš Zeman předal na Pražském hradě ocenění Zlatý záchranářský kříž domažlickým policistům, hasičům a záchranářům, kteří zasahovali u vážné nehody u obce Kout na Šumavě. Auto se čtyřmi lidmi se převrátilo do potoka, složky IZS tak měly zásah výrazně ztížený. I přes jejich snahu ale všechny osoby z vozu zahynuly.

Nehoda u Kouta na Šumavě

Zprvu možná obyčejný den se záchranářům, hasičům a policistům z Domažlicka změnil jedním tísňovým voláním o nehodě. V polovině prosince vyjížděli k hlášené nehodě, kdy vozidlo vyjelo mimo komunikaci a havarovalo v Koutském potoku. Uvnitř vozu se nacházeli čtyři cestující. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Okamžitě byly zahájeny záchranné práce a z vozidla byla vytažena mladá žena a další tři muži. Přes veškerou snahu muži dopravní nehodu nepřežili.

I přesto, že dopravní nehoda měla tragické následky, tento zásah dokonale prověřil součinnost a schopnost spolupráce všech složek integrovaného záchranného systému. A právě za profesionální přístup a obrovské osobní nasazení byli oceněni policisté prap. Martin Jurčo a prap. Jaroslav Schweiner z Dopravního inspektorátu Domažlice a prap. David Stauber a prap. Zdeněk Hanák z Obvodního oddělení Kdyně. Ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Domažlice byli oceněni Marián Smolík a Petr Svoboda a z Hasičského záchranného sboru Územní odbor Domažlice Zlatý záchranářský kříž převzali nprap. Jakub Hoffmann, pprap. Martin Mráz, pprap. Petr Sterzl, nstržm. Josef Konrády, nstržm. Martin Vondrovic, nstržm. Lukáš Pernikl, nprap. Vojtěch Jírovec, nstržm. Bořek Holub a nstržm. Petr Rozhon.