Živý mýval zůstal po střetu s autem uvězněný u chladiče, vyprostili ho až v servisu

Mýval střet s automobilem přežil. Foto: MP

Šokující cestu svým autem do práce zažila v úterý mladá žena. Při ranní jízdě z domova totiž srazila zvíře, které přebíhalo přes silnici. Bezprostředně po srážce řidička zastavila, aby zkontrolovala svůj vůz. Když nic nenašla, pokračovala dál v jízdě. V té době ještě netušila, že se jí v přední masce auta mezi spodní mřížkou a chladičem zaklínil živý mýval!

Mývala vyprostili z automobilu až mechanici v servisu. Foto: MP

Fakt, že si žena dovezla až do Plzně ve svém autě živého tvora, zjistila řidička když přijela do zaměstnání. Teprve tam si svůj vůz řádně prohlédla a nestačila se divit, když spatřila zvířecí kožich. Na první pohled bylo jasné, že zvíře žije. Na pomoc si proto přivolala odborníky z odchytové skupiny městské policie.

„Živého mývala se ale strážníkům nepodařilo vyprostit. Na řadu tak přišla pomoc pracovníků v autorizovaném servisu. Mechanici přední masku automobilu sundali, hlídka pak mývala pomocí odchytových rukavic a přepravního boxu odchytla. Zvíře strážníci odvezli do Záchranné stanice živočichů v Plzni,“ popsala kuriózní událost mluvčí městské policie Jana Pužmanová. Zvíře se teď musí podrobit vyšetření u veterináře.

Zvíře zůstalo po střetu zaklíněné v přední části automobilu. Foto: MP