Živá ulice se rozšiřuje na náměstí i k Brance

V pátek 10. 8. začala v rámci Živé ulice takzvaná Namlouváníčka, tedy program, jenž láká Plzeňany na hlavní blok Živé ulice. K Proluce a Šafaříkovým sadům se přidává hlavní scéna na náměstí Republiky a U Branky. Živá ulice bude na celkem čtyřech místech v centru Plzně probíhat až do neděle 21. srpna. Vstup na všechny akce je zdarma.

Koncerty, silent night večírky, program pro děti, food festival národnostních menšin, fashion days a tak dále. Festival Živá ulice nabízí nabitý program, který dnes startuje v balkánském stylu. Na náměstí Republiky vystoupí Gadjo.cz s Mário Bihári a punkově cirkusový Circus Problem. Scénu U Branky otevře plzeňská Znouzectnost. V průběhu týdne se můžete těšit ještě například na Tonyho Ducháčka & Annu Polívkovou, Jiřího Schmitzera, Xavier Baumaxa, VOILA! nebo Kittchen a Tabasker. Jako první festival v České republice bude navíc natáčet každý den live sessions.

Na třech hudebních scénách vystoupí stovka interpretů. „Na festivalu vystoupí zhruba jedna třetina plzeňských kapel. Mnoho z nich má ale nadregionální význam. Jsou to třeba KNÍRY, Znouzectnost nebo duo Teepee, kteří vystoupí s Mikulášem Růžičkou. Nebude chybět ani Frajara Putika, Donnie Darko či Tabasker,“ říká k hudebnímu programu Matěj Halaš, dramaturg festivalu.

ziva ulice03Další hudební linii představuje současná progresivní scéna v čele s interprety, jako jsou Ventolin, Kittchen, Vložte kočku či John Wolfhooker. Ti vystoupí právě na v pondělí otevřené scéně U Branky. „Živá ulice dává velký prostor také nemainstreamové hudební scéně. Chceme návštěvníky festivalu seznámit s projekty, které stojí za pozornost, ačkoli nejsou tak mediálně známé. Řada interpretů, kteří na Živé ulici vystoupí, získala hudební ocenění nebo na ně byla nominována,“ dodává k výběru interpretů Matěj Halaš. Na Živé ulici ale potkáte i známá jména jako Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa, Anna Polívková, VOILA! nebo Tony Ducháček & Garage, ti budou na náměstí Republiky.

Kromě hudebního programu se můžete těšit i na další zajímavé projekty. Na festivalu Živá ulice už tradičně nebude chybět dvoudenní přehlídka alternativní módy a současného designu. Na Plzeň Fashion Days se 18. a 19. srpna představení celkem 29 prodejců – návrhářů a designéru z České republiky. Těšit se můžete nejen na oblečení a šperky, ale i například bytovou dekoraci. Kromě módy se během dvou dnů rozšíří Živá ulice i o další menší festival – Babylon na Plotně představí kuchyni národnostních menšin žijících v Plzni a Plzeňském kraji. Přijít ochutnávat můžete od 15. hodin 16. a 17. srpna například speciality z Pobřeží slonoviny nebo typickou romskou kuchyni.

Během Živé ulice je také tradičně věnována jedna scéna dětem. Přijďte na ni do Proluky! Každý den je tu od 15.00 do 20.00 připravený bohatý program. „Ve čtyři hodiny začíná pohádka a poté následuje workshop. Kromě toho tu máme pouliční knihovnu a stolní hry v nadživotní velikosti. Děti si mohou vyzkoušet i chůzi po slackline nebo na chůdách,“ říká k Proluce dramaturgyně doprovodných programů Táňa Švehlová.