Živá ulice rozzáří centrum Plzně pouličním divadlem

Teátr osmégo dnia

Už tuto neděli odstartuje 5. ročník festivalu Živá ulice. Multižánrový festival tradičně zahájí divadelní blok. Za dveřmi… je divadlo přiveze do DEPO2015 a Mlýnské strouhy soubory z České republiky, Itálie a Polska. Chybět nebude ani hudební program s umělci z Kanady a Spojených Států. Vstup na všechny akce je zdarma.

V neděli 10. července začne už pátý ročník festivalu Živá ulice. Ten organizátoři zahájí v DEPO215 site specific představením Summit_2.0 v podání polského legendárního souboru Teatr Ósmego Dnia. „Summit_2.0 je monumentální divadelní představení, které se odehrává na otevřeném venkovním prostranství, za použití pohyblivých objektů. Vzniká spojením performerů z Teatr Ósmego Dnia a 7 lokálních umělců, kteří projdou workshopy členů tohoto proslulého souboru, často přezdívaného „Rolling Stones“ polského divadla,“ říká k prvním letošnímu představení Jakub Vedral, ředitel festivalu.

Zivá ulice (4)Na další dny se festival přemístí do Mlýnské strouhy. Od pondělí do středy se můžete těšit na divadelní i hudební program. Na festival už tradičně přijede žonglérské duo Bratři v tricku, tentokrát s Bratřím speciálem. „Představení pracuje s výběry z jednotlivých inscenací Bratrů v tricku. O jeho průběhu pak rozhodují sami diváci, kteří losují jednotlivé ukázky a jejich pořadí. Každá repríza je tak vlastně premiérou,“ zve na představení Michaela Holbíková, produkční souboru.

Kromě další českých interpretů, jako jsou Squadra Sua, Cink Cink Cirk nebo Divadlo Continuo, se na Živé ulici představí také Matteo Galbusera, italský klaun, který několik let působil ve slavném Cirque du Soleil. Těšit se můžete i na česko-italské akrobatické duo Circo Frico, které přijede s něžným představením Frico take away.

Kromě divadelního programu se od pondělí do středy můžete těšit i na hudbu. V Inspiral Garden vystoupí plzeňská kapela The Osels a The Dixie Hot Licks. Ve středu zahraje pod širým nebem také kanadský hudebník RYDER a ze Spojených států přijede The New Divison. Každý den od 16.00 hodin pak bude otevřený Inspiral Garden bar, jehož atmosféru potrhnou DJs. „Inspiral garden neodmyslitelně patří k Živé ulici. I letos se těšíme na hudební program, který máme připravený nejen v rámci první bloku, ale především během srpnové Živé ulice. Kromě jiných letos do Plzně přijede například Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa, Gadjo.cz s Mário Bihári, VOILA!, Anna Polívková, Kníry, Znouzectnost a další,“ doplňuje Matěj Halaš, dramaturg festivalu.

PROGRAM 2016

10. 7. DEPO2016

21.00 Teatr Ósmego Dnia / Summit_2.0

11. 7. MLÝNSKÁ STROUHA

16.00 Dj Squid / electronic chill out

19.00 Bratři v tricku / Bratří speciál

20:30 The Dixie Hot Licks / dixieland

12. 7. MLÝNSKÁ STROUHA

16.00 Inspiral djs

18.00 Squadra Sua / Happy Hour

19.30 The Osels / rock’n’roll-indie

21.00 Matteo Galbusera / The Loser

13. 7. MLÝNSKÁ STROUHA

16.00 Inspiral djs

18.00 Circo Frico / Frico Take Away

18.30 Cink Cink Cirk / BUM

19.15 Ryder (CAN) / electronic pop

20.00 Divadlo Continuo / NOW..?

21.00 The New Division (US) / electronic