Živá ulice byla letos denně zkrápěna deštěm. I tak přišlo 30 tisíc lidí

ilustrační foto

V neděli skončil 3. ročník multižánrového festivalu ŽIVÁ ULICE. Během sedmi dní přinesl přes 600 umělců z Česka i zahraničí, hudebních formací, divadelních souborů, výtvarníků a dalších tvůrců. I přes nepřízeň počasí a často spíše podzimní teploty dosahující deseti stupňů se do historického centra na sedm scén přišlo podívat přes 30 tisíc lidí.

“Plzeňáci, díky. Jste skvělé publikum, stojíte při nás a při vystupujících a my jsme vám za to neskutečně vděční. Společně jsme si užili sedm dní, ano sice bez holinek, jak jsme proklamovali dopředu, ale často to bylo spíše na zimní bundu,“ shrnuje ředitel festivalu Jakub Vedral. A právě i přes nepříjemné počasí, kdy každý den minimálně několik hodin pršelo  jsme mohli vidět na náměstí Republiky 3 až 4 tisíce lidí. Ať už to byl koncert Lenky Dusilové, Lenny, Plastic People of The Universe nebo Jiřího Schmitzera.

Obrovskou oblibu si našly i další scény – mezi prvními to byl dětský a rodinný program v Proluce, kde se každý den sešlo téměř pět set dětí, které doslova hltaly divadlo, čtení pohádek anebo se zvídavě učily na workshopech. Každý večer to opravdu žilo i v nedalekém Inspiral Garden, a to pod taktovkou například hip-hopového uskupení Mutanti hledaj východisko nebo funkovo-punkových BT´n´J a celé řady djs. Alternativnější program nabídla scéna U Branky, a to v podobě polských The Dumplings, Vložte Kočku, The Unholy Preachers a celé řady kvalitních a oceňovaných interpretů.

Festival Živá ulice zakončí ještě jednodenní akce v podobě oblíbeného Festivalu Polévky, a to 7. září od 16 hodin na náměstí Republiky.

[quote_box_center]Živá ulice 2015:

Za dveřmi je Plzeň: 13.-19.7.2015

ŽIVÁ ULICE: 10.-23.8.2015

Festival Polévky: 6.9.2015[/quote_box_center]