Zima ještě nekončí. Na těchto místech si skvěle zalyžujete

Sjezdovky na šumavském Špičáku

Jaro už sice klepe na dveře, ale na horách je stále sněhu dost. Pojďte si užít lyžovačku i tento víkend. Máme pro vás 4 tipy.

Klínovec: Pouhých 100 kilometrů od Plzně se nachází Klínovec. Největší ski areál v Krušných horách. Podle aktuálních informací je na svahu kolem 140 cm sněhu. V provozu je 31 sjezdovek. Pro běžkaře je přichystáno 146 kilometrů běžeckých tratí.

Špičák: Nyní jsou na Špičáku skvělé podmínky, aktuálně je tam 80 cm sněhu. V provozu jsou skoro všechny vleky a sjezdovky. Nachází se zde běžkařské trasy s různou obtížností, které se dají kombinovat a pokračují na německé straně.

Kvilda: To je ideální místo pro rodiny s dětmi a pro milovníky krásné přírody. Kvilda a běžecké lyžování k sobě patří jako Vltava a Karlův most. Pravidelně se tu upravuje více než 50 kilometrů běžkařských tras a na své si přijdou i ti, kdo raději holdují svahům a sjezdovým lyžím.

Velký Javor: Zavítejte i za naše hranice. Sněhu tady najdete více než u nás. V údolí je momentálně do 170 cm a v lyžařské oblasti do 230 cm. V provozu je 14 sjezdovek, 2 sáňkařské dráhy a 5 turistických stezek.

Autor článku: Zuzana Čadová / Iva Brožová