Zfetovaný zloděj ujížděl s kradeným autem přes hranici s policisty v zádech

Ilustrační foto

Dvě dopravní nehody způsobil při honičce s policisty v neděli nedaleko Železné Rudy zdrogovaný zloděj automobilů. Ze sousedního Německa prchal s kradeným vozem značky Subaru Forester. Nezajištěného automobilu se pachatel zmocnil před devátou hodinou dopoledne. S autem se řítil k české státní hranici s německými policisty v patách. Na výzvy k zastavení nereagoval a projel přes hraniční přechod v Alžbětíně. Tam se do pronásledování zapojili i policisté z obvodního oddělení v Železné Rudě.

„Řidič s odcizeným vozidlem pokračoval v jízdě po komunikaci I/22 ve směru od Alžbětína na Železnou Rudu, kde před železničním viaduktem nebezpečně předjížděl vozidlo na nepřehledném úseku, kde je středová čára souvislá. Podezřelý ohrozil řidiče vozidla značky Mercedes Benz, kterého předjížděl a řidičku protijedoucího vozidla. Následně přední částí vozidla Subaru narazil do levého boku vozidla Mercedes, které částečně vytlačil vpravo mimo komunikaci. Auto mělo v důsledku kolize poškozenou pravou zadní část. Škoda v tomto případě činí 150 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

S vozidlem Subaru pokračoval řidič dále v agresivní jízdě, nepřizpůsobil rychlost při projíždění levotočivé zatáčky před křižovatkou na Zhůří. Kolem 9.17 hodin dostal s vozidlem smyk, vjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do dopravní značky, stromu a vozidlo zůstalo vpravo mimo komunikaci převrácené na boku. Odhadnutá hmotná škoda činí na vozidle 150 tisíc korun a dopravním značení 10 tisíc korun.

Bezprostředně po dopravní nehodě zadrželi podezřelého společně němečtí i čeští policisté. Následně muže převezli do policejní cely. „Třiatřicetiletý muž z Plzně měl dechovou zkoušku s negativním výsledkem, ale test na návykové látky měl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Při nehodě utrpěl zranění a byl převezen k ošetření do nemocnice v Klatovech, kde byl proveden odběr biologických materiálů,“ řekla mluvčí policie.

Policisté zajistili odcizené vozidlo, které bylo v SRN vedeno v pátrání. Při vyšetřování vyšlo najevo, že pachatel nevlastní ani řidičský průkaz. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci.