Zfetovaný, opilý motorista se zákazem řízení a bez řidičáku ujel od nehody

Tímto automobilem způsobil opilý motorista nehodu, od které ujel. Foto: Policie ČR

Na pořádný průšvih si zadělal pětatřicetiletý motorista, který v Bukovci narazil se svým vozem značky Honda do zaparkovaného automobilu značky Ford Mondeo. Od celkem banální nehody muž ujel, moc dobře věděl, že setkání s policisty by pro něj dopadlo hodně špatně. Unikat před spravedlností však dokázal jen tři kilometry.

Nehoda se stala na silnici III/19352 v obci Bukovec. Bez poskytnutí zákonné součinnosti řidič z místa ujel. Do hodiny ho policisté vypátrali zhruba tři kilometry od místa dopravní nehody, v prostoru rekreačních chat u obce Bukovec. „Na výzvu se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která měla pozitivní výsledek. Muž měl v krvi 1,36 promile alkoholu. Policisté u něj provedli i orientační test na přítomnost drog, ten reagoval pozitivně na amphetamin/methamphetamin ve slinách,“ informovala mluvčí policie Dagmar Brožová.

Hlídka dopadeného motoristu převezla do Domažlické nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve a moči. Výčet prohřešků motoristy tím ovšem zdaleka nekončí. Z evidencí Police ČR se dále podařilo zjistit, že řidič pozbyl řidičské oprávnění a řídil vozidlo, jež nebylo řádným způsobem zaevidováno. „Nepředložil doklady předepsané k provozu a řízení vozidla a vozidlo bylo bez sjednaného pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na pět tisíc korun,“ doplnila mluvčí policie Dagmar Brožová.