Ženy jsou hravé. Až 80 % jich občas hraje zábavné hry na počítači, telefonu nebo tabletu

ilustrační foto

Online i offline hry na počítačích, tabletech či telefonech již dávno nejsou jen výsadou dětí a mužů všeho věku. Stále více se pod skořápku této formy zábavy dostávají také ženy. V současné době zábavné hry občas hraje 8 žen z 10.

„Téměř čtvrtina žen (24 %) volí tuto formu zábavy denně. Nejčastěji ženy hrají večer, když přijdou z práce (47 %), o víkendu a v době volna (36 %) a cestou v MHD (24 %). Více než polovina žen uvedla, že hraje především když se nudí (58 %), dále protože jim to přijde zábavné (44 %) a téměř třetinu žen to uklidňuje či zapomínají při hře na starosti,“ objasňuje výsledky ankety Jan Hřebabecký ze společnosti Rondo.cz, která průzkum realizovala.

Ženy u her rády přemýšlejí nebo do jisté míry dublují reálný svět, který je ve virtuálním prostředí uklizený a má řád. Oblíbené jsou u nich především logické (50 %) a skládací (typu Tetris 27 %) hry, v těsném závěsu s budovatelskými nebo vyklízecími (typu Bubble Shooter) hrami.

Z ankety dále vyplývá, že nejoblíbenějším prostředkem na hraní her je počítač (46 %), v těsném závěsu telefon (31 %) a tablet volí 8 % žen.