Žena trpící žloutenkou křičela na ubytovně o démonech a poplivala policistku

Ilustrační foto

Dramatický zákrok s nepříjemnou dohrou zažila mladá policistka z obvodního Plzeň Doubravka, kterou přivolali do jedné ubytovny. Policisté přijali oznámení o zmatené mladé ženě, která tam měla vykřikovat o démonech. Později se navíc ukázalo, že trpí nebezpečnou infekční chorobou.

Po příjezdu na ubytovnu tam policisté opravdu našli ženu (23) z Prahy, která se chovala velmi podivně. „Vyzvali ji tedy k dechové zkoušce na alkohol a k orientačnímu testu na drogy. Oba testy žena podstoupila a výsledek byl v obou případech negativní,“ informovala mluvčí policie Michaela Raindlová.

Až doposud měla kontrola poměrně klidný průběh. Problémy začaly až v okamžiku, kdy policisté přivolali sanitku. Mladá žena nechtěla do sanitky nastoupit s tím, že se bojí, aby ji neodvezla rovnou na psychiatrii. „Policisté proto ženu posadili do policejního vozu a na zadní sedadlo si k ní přisedla policistka. V tu chvíli jí agresivní žena plivla do tváře, i když věděla, že má žloutenku typu A,B,C. Mladá policistka je v současné době ohrožena na zdraví a musí se podrobit testům ve zdravotnickém zařízení,“ uvedla mluvčí policie.