Žena se bála zloděje, tak si schovala úspory do kufru. Ten pak ale nechala na chodbě a o peníze přišla

ilustrační foto

Obavy z krádeže přiměli ženu z Plzně vzít s sebou do lázní všechny úspory. Když se ale vrátila, zapomněla kufr s penězi na chodbě v domě. Uvědomila si to až druhý den ráno. Zavazadlo i s hotovostí 49 tisíc korun a 510 amerických dolarů nikde.

Poškozená žena jela za svým manželem na pár dní do lázní. Z obavy krádeže finančních prostředků z bytu v době, kdy bude mimo domov, s sebou do kufru vložila veškerou finanční hotovost v obálkách ve výši 49 tisíc korun a 510 amerických dolarů. „Po návratu domů, 18. srpna okolo šesté hodiny večer, vstoupila do domu v Plzni v Riegrově ulici, kde v přízemí vybrala obsah její listovní schránky a svůj kufr si postavila vedle sebe na zem. Do bytu už přišla bez svého zavazadla,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Nešťastnice zjistila ztrátu kufru až druhý den ráno. „Neznámý pachatel si nálezem přisvojil cizí věc tím, že se jí zmocnil. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci, kterým se nadále zabývají a po pachateli pátrají. V případě jeho odhalení mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala Hokrová.