Zemětřesení se vrací. S novou deskou i s koncerty

Miloš Dodo Doležal (vlevo) a Vlasta Henych

Hudebníci, kteří v roce 1993 vytvořili uskupení s názvem Zemětřesení k poctě Jiřího Schelingera, hlásí návrat na koncertní pódia. Stane se tak při příležitosti 25. výročí založení projektu a vydání stejnojmenného alba.

Projekt Zemětřesení vznikl jako pocta Jiřímu Schelingerovi v roce 1993. Hudebníci byli vybráni hlasováním fanoušků. Z hlasování vzešla sestava Aleš Brichta(zpěv), Miloš Dodo Doležal(kytara), Vlasta Henych(baskytara) a Štěpán Smetáček(bicí). Muzikanti natočili album, na kterém představili i několik skladeb ze Schelingerova posledního alba Zemětřesení, které nikdy nebylo dokončeno, protože Schelinger během jeho příprav tragicky zemřel.

Oslavy 25. výročí projektu zahrnují remaster prvního alba z roku 1993 s novými bonusy a nahrávkami. Abum vychází 4. května, o den dříve proběhne v Praze křest. Na trhu by se měla o něco později objevit i klasická LP deska. Na podzim je pak v plánu několik koncertů, mediální skupina Euronova group například připravuje dva velké koncerty V Praze a v Plzni. „Chceme připomenout nejen skvělého Jirku, ale chceme, aby po nás zůstaly naše společné původní nové nahrávky v této sestavě. Těšíme se na vás a držte všechny palce, ať se vše podaří realizovat co nejlépe,“ napsal na svém facebooku před časem Miloš Dodo Doležal.