Zemětřesení míří do Plzně

foto: Plzeň TV

V roce 1993 zamíchal hudební a rockovou scénou projekt Zemětřesení. Dnes se o něm mluví jako o legendě, která slaví už čtvrt století. Při té příležitosti muzikanti oprášili album, které je poctou Jiřímu Schelingerovi. Došlo tak k jeho reedici a remasteringu. Kytarista “Dodo“ Doležal byl také hostem našeho Interview.

Zpěvák Aleš Brichta, kytarista Miloš ‚Dodo‘ Doležal, baskytarista Vlasty Henych a bubeník Štěpán Smetáčka. To jsou výherci rozhlasové ankety Černá vrána z roku 1992 a je také uvidíme na koncertech Zemětřesení?
Ano, jsme pořád původní sestava. Obnovovat projekt s novými lidmi by nemělo smysl. Do stálejší sestavy nám přibyl Jirkův bratr Milan, který nám pomůže, aby ta naše hudba byla zajímavější, atraktivnější jako před těmi pětadvaceti lety.

Všichni jste vynikající hudebníci. Čekají vás zkoušky před koncerty?
Pamatujeme si písničky. Po letech jsme se všichni sešli a jen tak jsme si drnkli, ale musíme zkoušet. Chceme, aby to mělo tu sílu, kterou to má mít, aby i ten Jirka Schelinger z toho měl radost. Byli jsme u Ringa na návštěvě. Dal nám pár textů, které psal pro Jirku před těmi x lety a řekl nám, že by byl rád, kdybychom na ně napsali hudbu. My se budeme snažit před koncerty texty natočit, zhudebnit a fanouškům je předat.

Hudebníci využívají na koncertech neustále nějaké novoty. Jak to vnímáte?
Mně stačí na festivalu jedno bílé světlo a puštěný zvuk. Myslím si, že takhle to má spousta kapel, ale samozřejmě některé kapely pojímají koncerty teatrálně. Mají tam výbuchy, konfety. Nejsem toho fanoušek. Když je to dobře zahrané a zazpívané, tak je mi to bližší.

Čeká vás několik koncertů. Jak se na ně těšíte?
My jsme stará škola. Jdeme se na koncerty hlavně bavit. Baví nás natáčení, hraní, kontakt s fanoušky. Doufáme, že na konci listopadu budeme všichni spokojení a budeme rádi, že jsme do toho šli. Nějakou energii to stát bude. Chceme, aby lidé odešli z našeho koncertu nadšení.

KONCERTNÍ TURNÉ

18. 11. 2018 Praha, Palác Akropolis
20. 11. 2018 Liberec, Lidové sady
21. 11. 2018 České Budějovice, KD Vltava
22. 11. 2018 Plzeň, Alfa
26. 11. 2018 Bratislava, MMC (Randál)
27. 11. 2018 Brno, KD Semilasso
28. 11. 2018 Ostrava, Barrák
29. 11. 2018 Vrůtky, RC Mlýn