Zeleň kolem dokola. To bude bydlení na Touškovském vrchu

Touškovský vrch - architektonická studie

Developerská společnost Cortusa Group nabízí bydlení v nové rezidenční lokalitě Touškovský vrch. Mezi její přednosti bude jistě patřit především krásný park, který nabídne venkovní vyžití pro děti i pro dospělé. Park bude ideální pro sport, relaxaci, procházky nebo letní párty pod širým nebem. Navíc se z lokality Touškovský vrch každému naskytne úžasný panoramatický výhled, který se jen tak neokouká.

Město Touškov je příjemné místo na levém břehu řeky Mže ve vzdálenosti asi 10 kilometrů od Plzně. Disponuje veškerou občanskou vybaveností. Je zde spoustu obchodů, základní i mateřská škola, kino, lékař a mnoho sportovišť.

Na Touškovském vrchu budou k dispozici byty 3kk a 4kk ve vilových domech ze zateplené cihly Ytong LAMBDA. Každý přízemní dům bude mít velkou zahradu a byty v patře luxusní terasu o velikosti 11 metrů čtverečních. Dále si zde budete moci vybrat dvojdomky s garáží, dvojdomky bez garáže a rovněž samostatné domy.

Rezidence Touškovský vrch se začala stavět letos v létě a dokončena by měla být v létě 2020. Ceny domů budou velmi příznivé – už od 2.399.000,- Kč.

CORTUSA GROUP S.R.O.

Žitná 162, 322 00 Plzeň – Křimice

telefon: 608 070 798

S městem Touškov je spojeno jméno hudebníka a skladatele Theodora Schulze nebo spisovatele, cestovatele a diplomata Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic. Podle legendy autora Lukáše Houšky přispěl k historii města i mladý zeman Touška, kterého kníže Vladislav pověřil důležitým úkolem. Měl založit nové město na západ od Prahy. Touška k tomu použil kouzelný pohár, který položil na nejvyšším bodě území, kde se svojí družinou právě nocoval. Pohár se roztočil, na jeho místě se zjevila žena a řekla: „Na tomto místě založ město, jež se zapíše do dějin. Těžce zkoušeno válečným drancováním, málem zapomenuto a dlouho bezvýznamně živořící, jednou vstane z prachu dějin a díky tomuto poháru změní svět! Za devět století, ve věku kdy svět už bude úplně jiný, bude pohár objeven a díky němu bude město proslaveno! A jeho jméno nechť nese jméno po tobě, posledním ochránci poháru poznání! Bude se jmenovat Touškov!“

Celou legendu si přečtěte zde. Na místě, kde se Touškovi díky poháru zjevila tajemná žena, bude v budoucnu instalován kámen, jako připomínka této legendy. Touškovský vrch se tak stane výjimečnou lokalitou, opředenou tajemnou minulostí.

PR