Že nemá Karviná ani bod? To nehraje roli, říká plzeňský bek Řezník

ilustrační/foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zajíždějí na půdu Karviné jakožto jeden ze tří týmů, který v letošní sezoně zatím neztratil jediný bod. Domácí naopak na první body teprve čekají. Duel začíná v neděli v 15 hodin.

„Myslím, že můžeme být nadmíru spokojení. Vždycky říkáme, že když chytneme začátek, tak se pak lépe hraje. Měli jsme i trošku výhodu, že jsme nemuseli hrát předkola, mohli jsme se soustředit na ligu a zatím jsme stoprocentní. Některé zápasy nebo fáze zápasů třeba nebyly podle našich představ, ale to jsme si řekli a důležité je, že jsme ta utkání zvládli výsledkově a máme plný počet bodů,“ prohlásil bek Viktorie Radim Řezník.

Karviná v úvodních čtyřech kolech nebodovala, podle Řezníka to ale nehraje roli. „Sice čtyřikrát prohráli, ale na to bych se nedíval. Mají tam dobré fotbalisty, například v útoku tam je Tomáš Wágner, který byl i tady.  Asi se jim nepovedl začátek, ale hrají doma a pro nás to bude zase těžký zápas,“ předpovídá.

Sám má k tamějšímu fotbalu poměrně blízko. „Já jsem v Karviné v mládeži jeden rok hrál. Máme to asi patnáct minut z baráku, takže určitě naši a známí přijedou. Ale zase to nějak zvlášť neprožívám. Jsem v Plzni a chci získat tři body, takže to zase moc specifické nebude. Určitě se tam ale rád podívám a věřím, že si odvezeme tři body,“ uzavírá Řezník.