Že nám nevyšla výsledkově příprava? Nervózní nejsem, říká trenér Vrba

foto: FC Viktoria Plzeň

Jak sám říká, nervózní není. I přesto trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba tuší, že hned samotný začátek jara rozhodne o tom, jak moc bude nakonec pro Západočechy sezóna úspěšná. „Máme těžký začátek. Věřím, že budeme připraveni tak, abychom potěšili fanoušky,“ prohlásil kouč.

Jak byste hodnotil přípravu, která byla letos výrazně kratší?
Absolvovali jsme dva bloky, jeden v Plzni, jeden ve Španělsku. Jsme rádi, že nám vyšlo počasí, ve Španělsku jsme měli ideální podmínky.

Příprava vám ale výsledkově tolik nevyšla. Nejste nervózní?
Nervózní nejsem, příprava je příprava a soutěžní utkání jsou soutěžní utkání. Ty jsou pro nás priorita.

Opět vás čeká boj na dvou frontách. Má prioritu domácí soutěž nebo Evropská liga?
Priority byly jasně řečené. Chceme uspět v obou případech. Pro nás je zavazující to, že hrajeme v Evropské lize. Víme, o co hrajeme. Každý bod je pro koeficient důležitý. My budeme držet Slavii palce, doufám, že i oni nám. Nemůžeme si dovolit, že bychom něco vypustili. Je možná škoda, že se se Slavií setkáme mezi těmito zápasy. Ale to má Slavia stejné.

Souhlasíte, že jste se Slavií nejžhavějšími favority ligy?
Favoritem ligy jsme momentálně asi my a Slavie, ale na jaře se může stát cokoliv. Zvlášť, když se měnil formát ligy.
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský se o vás vyjadřuje, že jste jeho vzor. Je o to pikantnější, že proti sobě budete bojovat o titul?
Přeji Jindřichu Trpišovskému hodně úspěchů. Je dobré, když musíme ukazovat to, že je pro nás fotbal všechno. Trenér Trpišovský tím prošel a sklízí ovoce v klubu, který mu umožňuje rozvíjet to, co v něm je. Doufám, že se mu ale bude dařit trochu méně než mě.
Jak vypadá situace kolem zraněných hráčů?
Na podzim jsme měli trochu problémy, hlavně na závěr. Nejhůř je na tom samozřejmě Krmi (Krmenčík), ten se zapojí v dubnu nebo v květnu. Trochu složitější je Dan Kolář. Mysleli jsme si, že to bude jednoduchá operace, ale byla složitější. Bude ještě čekat tak měsíc. Řezník už se zapojil s mužstvem do plného tréninku. Kopimu (Kopicovi) se stalo druhé zranění, zvrtl si kotník na druhé noze, než byla ta v prosinci operovaná. Pačinda si taky vyvrtl kotník, momentálně se doléčuje. V nejbližších dnech by se měl připojit do přípravy.
Do týmu přibyli noví hráči, všichni do ofenzivy. Náhoda?
Chtěli jsme posílit útočnou fázi, neměli jsme na podzim tolik alternativ. Oba hráči (Beauguel a Kayamba) zapadli hodně rychle, i střelecky se prosazují. Pro mě jako pro trenéra je to dobře. Myslím si, že někteří z nich nastoupí v Mladé Boleslavi v základní sestavě.
Na podzim dostával více příležitostí v brance Hruška. Kdo zahájí jarní část sezóny?
Zatím nevím, kdo začne jako jednička. Trochu jen tuším, ale tuto debatu budeme mít s Martinem Ticháčkem až dva dny před zápasem.
Naznačil jste, že se někdo z posil objeví pravděpodobně v základní sestavě. Už máte tedy jasno, kdo bude vaše první varianta v útoku?
Vy mě zkoušíte. (smích) Jsem rád, že mám hráče, kteří jsou kvalitní. Máme možnosti výběru. A až od výkonů v soutěžních utkáních se bude odvíjet to, kdo si vybojuje v útoku základní jedenáctku.