Zdrogovaný řidič prchal před policisty, divokou honičku ukončila nehoda

Takto skončila honička se zdrogovaným motoristou. Foto: Policie ČR

V oplocení rodinného domu skončila divoká jízda osobního automobilu značky BMW, jehož řidič (44) se krátce předtím snažil ujet policejní hlídce. Ta se motoristu snažila zastavit na silnici III/ 19526 v obci Chodov na Domažlicku. Řidič nereagoval na nápis „STOP POLICIE“ doplněný zvláštním zvukovým znamením a dále ujížděl po místní komunikaci.

„Nepřizpůsobil rychlost jízdy a na přímém úseku vjel k levému okraji komunikace. Následně vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do oplocení domu. Z nehody vyvázl bez zranění. Požití alkoholických nápojů u řidiče vyloučila dechová zkouška. Poté byl řidič vyzván k provedení orientačního testu na drogy, který měl pozitivní výsledek na pervitin,“ vysvětlila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Odneslo to naštěstí jen plot. Foto: Policie ČR

Řidiče pozitivní výsledek nepřekvapil, ochotně se přiznal k požití návykových látek před jízdou. Na výzvu policisty se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči v Domažlické nemocnici. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 20 tisíc korun, na oplocení dalších 10 tisíc korun. Dopravní policisté dále zjistili, že Okresní soud v Domažlicích řidiči vyslovil zákaz řízení motorových vozidel od srpna 2017 do srpna 2020. Teď může očekávat, že se mu tento zákaz ještě o nějaký ten pátek prodlouží.

Nehoda se stala na rovném úseku. Foto: Policie ČR