ZČU přivítá své absolventy

foto: ZČU

Setkat se s bývalými spolužáky, zavzpomínat na studentská léta a strávit příjemný den na své alma mater – takovou možnost budou mít absolventi Západočeské univerzity v pátek 2. listopadu na 5. ročníku Festivalu absolventů. Univerzita zve své bývalé studenty na prohlídky výzkumných center a na slavnostní večer v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

foto: ZČU

„Školy mají to výsadní postavení, že se významně zapíší do života každého člověka. Už proto se má univerzita o své absolventy zajímat, sledovat jejich kariéru a být s nimi v kontaktu.  Festival absolventů je jednou z příjemných příležitostí k setkání s našimi bývalými studenty,“ říká rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček.

Univerzita otevře svým absolventům všechna čtyři výzkumná centra – RICE, RTI, NTIS. Během exkurzí, které budou probíhat od 16 hodin, se bývalí studenti mohou přesvědčit, jaké zázemí dnes univerzita vědcům nabízí a jakou cestu urazila, co se týče podmínek pro vědu a výzkum. Čas mezi prohlídkami výzkumných center si hosté mohou zkrátit procházkou po areálu univerzity nebo posezením v některé ze tří univerzitních kaváren, které budou otevřeny až do 19 hodin. „Přáli bychom si, aby naši bývalí studenti využili možnosti projít se kampusem, prohlédnout si, co se od dob jejich studií změnilo, a připomenout si studentská léta,“ vyzývá rektor.

Přesně v 19 hodin začne slavnostní večer v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, během kterého vystoupí sami studenti a absolventi. Hosté se mohou těšit na koncert akademických sborů, vystoupení kapely One Dollar Jazz, módní přehlídku studentů oboru Fashion Design nebo vystoupení nového cirkusu v podání Žongléros Ansámbl.

Mezi absolventy ZČU patří ředitel Jaderné elektrárny Temelín Jan Kruml, ředitel Ústavu pro jazyk český AV ČR Martin Prošek, ředitel Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje Daniel Bechný, šéf společnosti Bohemia Sekt Ondřej Beránek, horolezec Jan Trávníček, čtyřnásobný mistr ČR v triatlonu Přemysl Švarc nebo také jediný český designér stavebnice Lego Milan Reindl a řada dalších. Někteří bývalí studenti ZČU pozdraví své spolužáky přímo z pódia. Dostatek času bude během večera i na setkání a rozhovory, chybět nebude hudba k tanci a občerstvení.