Zázrak se nekonal, Plzeň na Real nestačila

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli s Realem Madrid i podruhé, tentokrát na domácím hřišti 0:5. Rozhodnuto bylo už po prvním poločase, kdy nejprve zachránila Bílý balet tyč, ale pak už hosté dominovali a vstřelili čtyři branky. Ve druhé půli dal definitivní podobu výsledku Kroos.

Místo zraněného Krmenčíka poslal trenér Vrba na hřiště Tomáše Chorého, svoji šanci na kraji zálohu opět dostal Milan Havel, kterému se velmi povedl zápas na Santiago Bernabeu. Západočeši stejně jako před dvěma týdny ve Španělsku nepůsobili vůbec nervózním dojmem, nenechali se zatlačit a naopak v 9. minutě byli sami blízko úvodnímu gólu. Po centru Hrošovského a teči Nacha zachránila Courtoise horní tyč. Zatímco Bílý balet kritickou chvíli přežil, Real prakticky z první šance udeřil. Benzema si pohrál s plzeňskou obranou a mezi nohama Hrušky poslal svůj tým ve 20. minutě do vedení. O tři minuty později navíc neuhlídali Západočeši po rohu Casemira a Hruška kapituloval podruhé. Plzeň po chvíli, kdy působila otřeseně, opět navýšila aktivitu, z ničeho nic přišel roh na druhé straně a Benzema byl hlavou opět neomylný. A ani to nebylo všechno. Hned z následující akce lovil Hruška míč ze sítě počtvrté, tentokrát se prosadil Bale.

Stejně jako na začátku první půle i na úvod druhé měli Viktoriáni hodně dobrou šanci. Po rychlém brejku musel Kopicovu ránu vyrážet Courtois. Real se stáhl a nechával Plzni hodně prostoru ke kombinaci. Jenže v jednom z obléhání vápna hostů udělali Viktoriáni chybu a rychlý brejk zakončil šikovným lobem přes Hrušku Kroos. V závěru Plzni viditelně ubývaly síly a v nastaveném čase mohl ještě Real přidat další branku. Střela Balea ale skončila na tyči.