Závěrečné závody amatérů v brokové střelbě proběhly na střelnici v Lobzích

foto: V. Čermák

Klub amatérských brokařů Plzeň za podpory Plzeňského kraje a v rámci výborné spolupráce s Armádním střeleckým stadionem v Lobzích uspořádal poslední letošní závody v brokové střelbě v rámci šestidílného seriálu. Ředitelem závodu byl olympijský vítěz Jan Kůrka a soutěžilo se v olympijském trapu na 4×25 terčů + finále ve třech kategoriích – senioři (do 65 let), veteráni (nad 65 let) a ženy. Celkem se zúčastnilo 55 závodníků.

V Klubu amatérských brokařů Plzeň, jak řekl  jeho  předseda Vladimír Štandera., ale i někteří účastníci závodů, zaměřují dlouhodobě svou pozornost za podpory Plzeňského kraje nejen na podporu mládeže,  ale i na možnost podílet se na modernizaci střelnice v Lobzích tak, aby se zde mohly konat významné mezinárodní závody, včetně mistrovství Evropy i světa.  Vladimír Štandera ocenil neopomenutelnou úlohu Plzeňského kraje v podpoře sportovců, včetně pomoci při organizování těchto závodů.

Výsledky:

Senioři (do 65 let)

1.Zeman Milan

2.Kočí Radek

3.Šindelář Antonín

Veteráni (nad 65 let)

1.Švábek Jaroslav

2.Hofman Josef

3.Bouda Josef

Ženy:

1.Janouškovcová Diana

2.Vertichová Lucie

Nejlepším juniorem  byl vyhlášen Wendl Samuel (žák 8.tř ZŠ). Ceny pro vítěze závodů věnoval Klub amatérských brokařů Plzeň s přispěním  Plzeňského kraje. Úplně poslední akcí klubu letošního roku bude veřejná střelecká soutěž o vánočního kapra 15. prosince 2018 od 8 hodin.

Podívejte se na celou fotogalerii.