Zastupitel MO Plzeň 3 podal trestní oznámení na svého stranického šéfa a primátora Plzně

Aleš Hess a Martin Zrzavecký na jedné fotce / foto: FB A. Hesse

Mezi sociálními demokraty v Plzni to krátce před komunálními volbami pořádně jiskří. Trestní oznámení na primátora Plzně Martina Zrzaveckého podal jeho stranický kolega, zastupitel MO Plzeň 3 Aleš Hess. Důvodem k tomu byl fakt, že Zrzavecký veřejně nařkl Hesse v interní facebookové skupině, kde ČSSD řeší volební kampaň i další stranické záležitosti, z několika trestných činů. V nadcházejících komunálních volbách figuruje Aleš Hess na sedmém místě kandidátky ČSSD na MO Plzeň 3.

„Podal jsem podnět na pana Zrzaveckého, jako na soukromou osobu, nikoliv jako na primátora. Důvodem bylo, že mě v běžné diskusi označil za pachatele několika trestných činů. Použil také formulaci, která se dá použít jako výzva k násilí na mé osobě. Byla to úplně běžná diskuse, nebylo to vyhrocené. Diskutovali jsme o přípravě volební kampaně. Byl to jediný příspěvek primátora v této diskusi,“ řekl zastupitel Aleš Hess.

„V žádné z těch věcí, které popisoval pan Zrzavecký, jsem nebyl nikdy odsouzen, obviněn a pokud vím, tak ani vyšetřován. Mám čistý trestní rejstřík. Nevím, kde to vzal. Vyjma té jedné věci. V roce 2012 na mě šel anonym, týkající se nějakých bytů. Ale policie případ odložila. Považuji to za absolutní dno takovou diskusi,“ uvedl Hess. Jednání Martina Zrzaveckého, který je šéfem městské organizace v Plzni, ho prý šokovalo a cítí se tím poškozen a ohrožen. „Doufám, že se celá ta věc vyšetří. Trestní oznámení jsem nepodal hned, ale až s odstupem několika dní. Informace z té diskuse se ke mně dostaly i z jiných stran a byl jsem na to tázán. V tom diskusním fóru je zapojeno přes 60 lidí,“ doplnil Aleš Hess.

O vyjádření k této kauze jsme požádali i primátora Martina Zrzaveckého. „Tak to slyším od vás poprvé, že je na mě podáno trestní oznámení. Do té diskuse jsem napsal to, co jsem tam napsal. Nemá smysl to teď nějak více komentovat,“ uvedl k případu primátor Martin Zrzavecký.