Zápas Sparty v Plzni bude bez pražských fanoušků. Viktoria mění systém prodeje

foto: FCVP

Kvůli opakovaným prohřeškům mají fanoušci Sparty zákaz výjezdu na dvě venkovní utkání. To druhé se přitom bude hrát v Plzni. „Na základě rozhodnutí Disciplinární komise z 25. dubna byl klub FC Viktoria Plzeň nucen přistoupit ke zvýšení bezpečnostních opatření při prodeji balíčků a jednotlivých vstupenek na utkání s AC Sparta Praha,“ uvedlo vedení západočeského klubu.

Počínaje 26. dubnem budou moci balíček na nadstavbu zakoupit pouze držitelé permanentek STANDARD a dále pak běžní návštěvníci, kteří nejsou držiteli permanentek FCVP, pouze po předložení průkazu totožnosti s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji. Průkaz totožnosti (popřípadě permanentka STANDARD) bude následně kontrolován i při vstupu na stadion a návštěvníkům, kteří u vstupu neprokáží svůj trvalý pobyt v Plzeňském kraji, bude možno odepřít vstup na stadion, a to bez ohledu na platnou vstupenku a bez nároku na odškodnění. Rovněž do sektorů domácích příznivců nebudou vpuštěni diváci s fanouškovskými předměty hostujícího týmu, i zde bez náhrady ceny vstupenky. „Vnímáme, že pro některé nepravidelné návštěvníky může jít o dílčí komplikaci, ale museli jsme reagovat na rozhodnutí Disciplinární komise LFA tak, abychom brali ohled především na naše stálé fanoušky. Je pro nás naprostou prioritou, aby byla zajištěna bezpečnost a komfort našich fanoušků a pravidelných návštěvníků. To je bez ohledu na okolnosti základ tohoto opatření,“ vysvětlil ředitel komunikace klubu Ondřej Lípa.

Pokud nebude kapacita Doosan Areny vyprodána v rámci prodeje balíčků, odstartuje v úterý 30. dubna volný prodej vstupenek na jednotlivé zápasy. Ve volném prodeji jednotlivých vstupenek na utkání nadstavby bude možné na utkání proti AC Sparta Praha zakoupit jen 2 vstupenky na osobu, opět po předložení průkazu totožnosti s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji. Průkaz totožnosti bude následně kontrolován i při vstupu na stadion a návštěvníkům, kteří u vstupu neprokáží svůj trvalý pobyt v Plzeňském kraji, bude možno odepřít vstup na stadion, a to bez ohledu na platnou vstupenku a bez nároku na odškodnění. Zápasů s Baníkem a Jabloncem se toto bezpečnostní opatření již netýká.