Zápas Plzně s Realem bude pod velkým policejním dohledem

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Ve středu 7. listopadu 2018 se v Doosan Aréně v Plzni odehraje očekávané fotbalové utkání Ligy mistrů UEFA, ve kterém proti sobě nastoupí hráči FC Viktoria Plzeň a Real Madrid. Velkou pozornost mu věnují také policisté, kteří posílí hlídky.

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje v této souvislosti přijalo bezpečnostní opatření, při kterém se policisté budou zaměřovat na zajištění klidu a veřejného pořádku a budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to nejenom v okolí samotného fotbalového stadionu, ale i na celém území plzeňské metropole. „Do opatření jsou zapojeni kolegové z pořádkové jednotky, obvodních oddělení, ze služby dopravní policie, policisté z oddělení služební kynologie, cizinecké policie a v terénu budou i kolegové z antikonfliktního týmu a ze služby kriminální policie a vyšetřování. Pohyb fanoušků obou klubů budou policisté monitorovat již od odpoledních hodin. Pozornost bude z naší strany věnována i příjezdovým trasám do Plzně a autobusovému a vlakovému nádraží. Na realizaci opatření budeme spolupracovat i s kolegy z pořádkových jednotek Karlovarského a Jihočeského kraje a samozřejmě s pořadatelskou agenturou,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová. Před utkáním, v jeho průběhu i po jeho skončení budou policisté monitorovat situaci za využití mobilního monitorovacího centra. „K dispozici máme policejní vrtulník, tzv. Schengenbus a kolegy z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy. Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně kolem 500 fanoušků Realu Madrid,“ dodala mluvčí.

„Jelikož se jedná o jeden z výjimečných fotbalových zápasů, předpokládáme, že Plzeň navštíví větší množství fanoušků a mohou tak vzniknout problémy s parkováním. Doporučujeme tedy zaparkovat vozidla na okrajových částech Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou. Parkovací dům Na Rychtářce bude zřejmě brzy zaplněn, proto si raději zajistěte parkování na jiném místě. Parkování také nebude možné na Denisovo nábřeží v Plzni a v ulici Dřevěná,“ upřesnila mluvčí policie.