Západočeské derby ovládla Plzeň. Frodl podruhé s nulou

foto: HC Škoda Plzeň

První západočeské derby zvládli hokejisté Škody Plzeň na jedničku. V Karlových Varech zvítězili 3:0. První gól v sezóně si připsal na konto Martin Heřman, brankově se prosadila i dvojice Milan Gulaš, Tomáš Mertl. Dominik Frodl si připsal na konto druhou nulu.

První šanci zápasu měl domácí Gríger, Frodl ale nezaskočil. Oba celky si poté zahrály v početní výhodě, v největší šanci byli Plzeňští. Němec se dostal k zakončení na brankovišti, Novotný odolal. Jen co se ovšem hra dostala do plných stavů, udeřili hosté. Michal Moravčík rozehrával útok z vlastního obranného pásma, touš si našel před útočnou modrou po přistrčení od Matyáše Kantnera Martin Heřman, jenž se jako nůž máslem mezi dvěma protihráči prodral na levý kruh a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Navýšit náskok mohl brzy sám Kantner, tváří v tvář strážci svatyně Energie neuspěl. Následně to byli domácí, kdo zatápěl hostům, ti ale v čele s Dominikem Frodlem ve čtyřech odolali, zuby si vylámali Flek, Šenkeřík, Plutnar i Mikúš. Zajímavý byl i projektil Vondráčka z pravého kruhu, ten nakonec muž s maskou indiánů po vyražení nad sebe zkrotil v lapačce. Těsně před sirénou ještě domácí špatně vyhodili, Plzeň si přesilovku přenesla do prostřední periody.

V ní nejprve vypálil pár kroků za modrou Moravčík, poté Gulaš z levého kruhu, Novotný sklapl betony včas. Neujala se ani za nedlouho poté rána Němce z opačné strany kluziště, kterou ještě jemně tečoval Rob. Brankář Energie ale odolával, jeho beton zblízka nepřehodili Straka a později ani Indrák. A tak málem přišel trest. Kohout s Hlavou se hnali do přečíslení dva na jednoho, jenže akci překombinovali. Když pak neudeřil ani svou povedenou dělovkou ihned po buly Kantner, platil fotbalový výsledek i o druhé přestávce.

Poslední dvacetiminutovku načal Rachůnek, jenž objel branku a jal se rychle zakončovat k bližší tyči, Frodl se na švestkách nachytat nenechal. Poté se z první do puku opřel mezi kruhy Hlava, ale hlava mu nebrala, že kotouč zastavila lapačka strážce plzeňské svatyně. Pak se již skóre měnilo. Energie si nepohlídala zadní vrátka, konkrétně Plutnar. Toho přebruslil Straka a po sekání bylo nařízené trestné střílení. Milan Gulaš ho proměnil s velkým přehledem, když naznačil střelu na lapačku, položil si Novotného a pohotově zasunul do sítě. Následný možný tlak si domácí sami zkomplikovali, dvakrát se totiž nechali vyloučit. Přičemž podruhé jim již Plzeňští definitivně zlomili vaz. Gulaš se tentokrát proměnil v nahravače a jeho pobídku umístil z první pod břevno Tomáš Mertl. Škoda ziskem všech bodů přeskočila svého dnešního soupeře v tabulce a je již šestá, navíc ji oproti týmům okolo hřeje utkání k dobru.

hcplzen.cz