Západočeská metropole bude v listopadu hostit přehlídku Plzeň Design Week

ilustrační/foto: Plzeň Design Week

Plzeň Design Week 2017 chce veřejnosti představit současnou tvorbu designerů a tvůrců z kreativního odvětví, kvalitní designové produkty od českých autorů i zahraničních designerů. Vedle expozic předních českých studií a mladých designerů z Plzně i příhraničního Bavorska nabídne po celý týden osobní setkání s tvůrci spolu s možností sledovat je přímo při práci. To z přehlídky Plzeň Design Week 2017 vytvoří jedinečnou událost.

Letošní ročník se koná v polovině listopadu, již nyní se ale hledají partneři a vystavovatelé, kteří dostanou možnost představit svou tvorbu nebo uspořádat workshop pro návštěvníky plzeňského designového týdne. Zájemci o vystavování se mohou hlásit do 30. září na webu www.plzendesign.cz. Příležitost dostanou především autoři originálních výrobků, módy, šperků, porcelánu, nábytku, svítidel,  bytových doplňků, hraček a nejrůznějších designových předmětů.

Během pracovního týdne 13. – 16. 11. budou pro veřejnost zdarma v různých lokacích v centru Plzně pořádány tvůrčí workshopy, přednášky, prezentace a diskuse s designery. Lidé tak dostanou šanci přihlížet procesu vzniku a i se sami zapojit. Samotná prodejní přehlídka pak bude probíhat od pátku do neděle 17. – 19. 11. 2017  v DEPO2015.  Kapacitně hodlá obsáhnout zhruba 60 expozic a stánků různých designerů a značek.