Zaniklá obec se změnila ve vodní svět

ilustrační foto

Netradiční cestou z Lesné na Tachovsku se můžete vydat v neděli 25. června 2017 na naučnou stezku  a zpět (délka je přibližně  8 km, časově se jedná o pět hodin se zastávkou na svačinu, náročnost trasy je střední, a to po lesních cestách a lesem). Sraz pro zájemce je v 10 hodin u autobusové zastávky v Lesné u Tachova.

Pěší vycházka, kterou připravila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR spolu s Domem přírody Českého lesa, zavede návštěvníky na samý okraj Chráněné krajinné oblasti Český les do míst, kde původně stávala obec Kolm. Je zaměřená na změny, které Kolm a jeho okolí doznalo od doby původních obyvatel až po současný stav zaniklé obce, která je přesto plná života, mnohdy ale ukrytého všednímu pozorovateli.

„Seznámíme se s biotopem našeho největšího hlodavce a s jistým fenoménem Českého lesa bobrem evropským. Vyprávění bude doplněno fotografiemi z historie obce, návštěvníci tedy mohou srovnávat minulost se současným stavem. Obuv a oblečení vhodné do terénu. Čas vycházky bude přizpůsoben příjezdu a odjezdu cyklobusu,“ upřesnil průvodce Antonín Hříbal.