Zaměstnankyně Úřadu práce byla fyzicky napadena. Na místo jela policie i záchranka

ilustrační foto

Napadení úřednice, která pracuje na Úřadu práce, se díky tísňovému tlačítku, sloužící k ochraně pracovníků úřadu obešlo naštěstí bez vážných následků, ale i tak si zdravotníci ženu odvezli k ošetření na kliniku na Denisovo nábřeží v Plzni.

„V dopoledních hodinách došlo k incidentu mezi klientkou, u které se provádělo oprávněné terénní šetření, a pracovnicemi úřadu. Přivolaná hlídka na místě zjistila, že k incidentu došlo v místě bydliště klientky. Dotyčná osoba, která měla byt pronajatý, byla pracovnicemi Úřadu práce upozorněna na porušení pravidel uživatelů dávek a tudíž možného zastavení vyplácení,“ řekla Andrea Vlčková z Městské policie Plzeň. Klientka zareagovala zcela neadekvátně, vulgárně nadávala a následně jednu z žen fyzicky napadla. Ženy poté vyhodila z bytu a zamkla. „Pracovnice uvedly v činnost tísňové tlačítko v obavě, aby útok nepokračoval a opustily prostory domu. Na hlídku čekaly před vchodem. Strážníci přivolali na místo záchranku, jelikož měla žena zdravotní obtíže a také byla na místo přivolána PČR, protože vzniklo důvodné podezření z trestného činu. Policisté si následně celou věc převzali k dalšímu šetření,“ doplnila Vlčková.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.