Základní skupinu Ligy mistrů uzavřela Plzeň výhrou v prodloužení

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Také šestý zápas v základní skupině Ligy mistrů zvládli hokejisté Plzně vítězně. Na ledě Banské Bystrici už jako jistí postupující vyhráli 3:2 po prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 63. minutě Petr Kodýtek. Stejný hráč se prosadil i v základní hrací době, spolu s ním se trefil i další mladík Petr Eret.

Duel načal explzeňský Ján Sýkora, který za brankou nabral puk na čepel a jal se rychle zakončovat, těsně však neuspěl. Poté to zkoušel na Milčakova z pravé strany Košescký a od modré i Kupec, muž s maskou indiánů odolal. A tak udeřilo na druhé straně. Indiáni nejprve ubránili oslabení, vyloučený Pulpán se ihned z trestné lavice zapojil do přečíslení, ve kterém oslovil Petra Kodýtka a ten z první zavěsil. O srovnání se pokusil individuální akci Higgs, prokličkoval se až před plzeňskou svatyni, na jejího strážce ale klička do bekhendu neplatila. Jenže slovenský celek opět zapomněl na zadní vrátka a explzeňský Kubka pouze za cenu trestného střílení zastavil unikajícího Poura. Ten poté zkusil zakončit mezi betony Baroše, mezírku nenašel.

Prostřední dějství načal v oslabení Kabáč, který se po levé straně protlačil až k zakončení, síť se mu ale rozvlnit nepodařilo. Lépe si vedl Tomáš Török, který u pravé tyče z ostrého úhlu zakončil chirurgicky přesně mezi rameno a břevno. Jenže radost Bánské Bystrice netrvala ani minutu. Matiášek krásným hitem ve středním pásmu na Dlapku vybojoval kotouč pro Kvasničku, který vlétl do útočné třetiny a z levého kruhu našel před brankou Petra Ereta, kterému pouze stačilo nastavit hůl. Do trháku mohl poslat své barvy Preisinger z mezikruží, umístěnou ránu pod břevno skvěle Baroš vytěsnil lapačkou. Na druhé straně zase vypálil Asselin, jenže mířil až příliš přesně, to tyče. I tak se ale jeho tým dočkal. V čase 39:59 totiž Sýkora vystřelil z pravého kruhu a před brankou šikovně tečoval Ivan Ďatelinka.

Poslední dvacetiminutovku odstartovala šance Vargy, jenž obdržel příhru před branku, pokus pod břevno Milčakov skvěle vytěsnil. Poté se slovenský celek dostal do přečíslení dvou na jednoho, Pulpán však příhru Asselina zastavil. Podobně hrozili Straka se Stachem, akci ale překombinovali. Další podobné přečíslení zakončil Varga, muž s maskou indiánů nadvakrát zakročil. Utkání v samotném závěru málem po parádní kličkované přes dva obránce rozsekl Denis Kindl, v závěrečné fázi mu ale střela příliš nesedla.

Prodloužení lépe načali domácí. Asselin se protáhl do psáma po pravé straně, přihrál Faillemu, ten zblízka nepropálil Milčakova, následně ještě střílel Košecký, ani on ale puk za čáru nepropasíroval. Jenže pak museli domácí za katr, čehož Západočeši využili. Petr Kodýtek se opřel do puku po pobídce Kaňáka a modrobílí tak v základní skupině Ligy mistrů ovládli všechny duely.

hcplzen.cz