Základní část házenkářské extraligy finišuje. Udrží Talent první místo?

ilustrační/Foto: Talent Plzeň

Už jen dvě kola zbývají do konce základní části extraligy házenkářů a mistrovský Talent Robstav-M.A.T. Plzeň v nich bude hájit první příčku tabulky.

Poslední dva zápasy hrají Plzeňané venku, v sobotu v Jičíně a ve středu pak v Brně. „Chceme zůstat první, takže musíme získat v posledních dvou kolech čtyři body. Ta matematika je jasná,“ prohlásil pro klubový web trenér Martin Šetlík po domácí výhře nad Karvinou. Sám dobře ví, že to nebude snadný úkol. Zvlášť teď v Jičíně, který bojuje o postup do play-off. „Jde jim o hodně, rvou se o osmičku a my jsme jejich poslední soupeř, kterého mají doma. Nečeká nás tam nic jednoduchého, určitě to bude zajímavý zápas,“ pokračoval Šetlík. V závěru týdne se plzeňští házenkáři zaměřili hlavně ne regeneraci, teď už se naplno chystají na dva zápasy v rychlém sledu. „Konečně už nás je na tréninku víc, můžeme lépe nacvičovat jednotlivé herní věci,“ těšilo plzeňského kouče.

Jeho svěřencům se venku nedaří tolik jako doma, i když naposledy přivezli body z horké lovosické půdy. „A na ten zápas bychom teď chtěli navázat,“ říkal křídelník David Poloz, i když i on si uvědomuje, že bilance na cizích hřištích není dobrá. „Ve venkovních zápasech nám zatím chybí větší koncentrace a to může být v play-off rozhodující. Proto musíme zapracovat na zlepšení už teď a venku vyhrát,“ dodal.

V posledních dvou kolech se bude rozhodovat nejen o konečném umístění Talentu, ale také o soupeři pro čtvrtfinále. Variant je zatím příliš mnoho. Jednu jistotu už teď ale přece jen plzeňští házenkáři mají, udrží se v elitní čtyřce a play-off tak rozehrají dvě zápasy doma. Ty jsou na programu o víkendu 25. a 26. března, odvety by se pak hráli o týden později na palubovce soupeře.