Zákaz návštěv už vyhlásila také Klatovská nemocnice

Klatovská nemocnice

Také Klatovská nemocnice těsně před víkendem vyhlásila zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů na všech lůžkových odděleních. Zákaz platí až od pondělí 18. února až do odvolání. Informoval o tom mluvčí společnosti Nemocnice Plzeňského kraje (NPK) Jiří Kokoška. Od pondělí 11. února platí do odvolání zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů ve Stodské nemocnici na všech lůžkových odděleních a v Domažlické nemocnici na oddělení INTERNA a ARO-JIP.

„Omezením návštěv chráníme hospitalizované pacienty. Po dobu hospitalizace, léčby je totiž jejich organismus oslaben a setkání s nemocným návštěvníkem by mohlo zkomplikovat průběh jejich léčby,“ odůvodnil zákaz mluvčí Jiří Kokoška.

V ostatních nemocnicích Skupiny NPK, v Rokycanské, Horažďovice a Svatá Anna jsou návštěvy bez omezení. „Apelujeme ale na návštěvníky hospitalizovaných pacientů, aby se chovali zodpovědně a v případě příznaků virózy či chřipky návštěvu nemocných raději odložili, popřípadě aby si při kontaktu s nemocnými zakrývali ústa a nos například papírovým kapesníkem a při návštěvě nemocnice důsledně dodržovali hygienu rukou,“ dodal Kokoška.

V současné době je Plzeňský kraj těsně před okamžikem, kdy počet nemocných chřipkou dosáhne hranice, kdy se vyhlašuje chřipková epidemie. Zákaz návštěv už platí od minulého týdne ve Fakultní nemocnici Plzeň, v nemocnici Privamed nebo v dobřanské psychiatrické léčebně.