Zahrada u rodinného domu ukrývala pěstírnu konopí

foto: Policie ČR

Při domovní prohlídce nalezli kriminalisté na zahradě rodinného domu v obci na jižním Plzeňsku 31 živých rostlin konopí. Pokud soudce uzná dvaačtyřicetiletého muže vinným ze spáchání uvedeného trestného činu, hrozí mu až pětileté odnětí svobody.

Foto: PČR

Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov v čele s TOXI týmem provedli prohlídku v jednom z rodinných domů na jižním Plzeňsku v pondělí na základě anonymního oznámení. „Realizace spočívala v provedení prohlídky rodinného domu v obci na jižním Plzeňsku. V souvislosti s tímto případem toho dne zadrželi dvaačtyřicetiletého muže z jižního Plzeňska, který byl důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Při domovní prohlídce policisté zajistili 31 kusů živých rostlin rodu konopí různých velikostí, kdy většinou rostliny dosahovaly výšky téměř tří metrů a dvě již sklizené, napůl usušené rostliny, které byly rovněž vysoké téměř tři metry. „Muž rostliny pěstoval na zahradě u domu. Policistům následně uvedl, že rostliny konopí, tzv. marihuanu, pěstoval a následně sušil pro svoji potřebu,“ podotkla Jelínková.

Na základě shromážděných důkazů dne 24. září zahájil podle Jelínkové komisař z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň-venkov trestní stíhání zadrženého muže a obvinil jej ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pokud soudce uzná dvaačtyřicetiletého muže vinným ze spáchání uvedeného trestného činu, hrozí mu až pětileté odnětí svobody. V současné době je muž stíhán na svobodě.