Záhadné zbloudilé střely ohrožují lidi, jedna zasáhla do stehna lékařku

V Chotěšově varují před smrtelným nebezpečím cedule. Foto: TV ZAK

Zbloudilé kulky čas od času přelétnou nad hlavou obyvatel Chotěšova na jižním Plzeňsku. Na vině je podle místních nedaleká střelnice. Tato situace tam trvá už deset let a až doposud se nikomu naštěstí nic nestalo. Teď ale jedna taková zbloudilá střela trefila do nohy ženu, která byla na procházce se svým manželem. S vážným zraněním ji odvezl do nemocnice její manžel. Na nebezpečí střelby upozorňují v Chotěšově dokonce i cedule.

Stopa po kulce ve zdi jednoho domu. Foto: TV ZAK

Mezi lidmi v Chotěšově se vypráví historka, jak jednomu ze sousedů prolétla kulka oknem jeho bytu. Další kulka prosvištěla sklepním okénkem v jedné bytovce, jiná prostřelila štít domu a několik jich lidem s hvízdáním proletělo doslova kolem hlavy. Tentokrát ale kulka člověka neminula. Obětí se stala místní lékařka (59), která byla na procházce se svým čtyřletým vnukem. Nedaleko jejího domova ji měla zasáhnout kulka přímo do stehna.

Zatímco obyvatelé Chotěšova jsou přesvědčeni o tom, že kulky létají z místní střelnice, její majitelka vinu odmítá. Podle ní jsou všechna bezpečnostní opatření v pořádku. „Já se k tomu opravdu nechci vyjadřovat, nevím o tom v tuto chvilku nic, takže nemůžu podat vyjádření,“ uvedla majitelka střelnice Martina Rajsrová – Burdová.

Foto: TV ZAK

Aktuálním případem se teď zabývají policisté a není to poprvé, co střelbu v Chotěšově vyšetřují. Už loni tu zkoumali případ, kdy měl projektil proletět sklepním okénkem jednoho domu. „Dle balistického zkoumání jsme neprokázali shodu s konkrétní zbraní z důvodu značného poškození střely, proto jsme případ odložili,“ informovala mluvčí policie Ivana Jelínková.

Střelnice se nachází za těmito stromy, kde je bývalý lom. Foto: TV ZAK

Vzdušnou čarou je střelnice vzdálena od nejbližšího domu asi 700 metrů. Odborníci vylučují, že by ze střelnice mohla do zástavby odletět nějaká odražená střela. „Není možné, aby při dodržení všech běžných bezpečnostních opatření i nějakým náhodným jakoby překročením těch opatření došlo k tomu, aby střela vyletěla mimo střelnici. Samozřejmě často to bývá problém nějakých neukázněných střelců,“ konstatoval Milan Mařík, odborník na zbraně.

Pokud je na vině právě neposlušný návštěvník nebo někdo, kdo má zbraň nelegálně a chodí střílet mimo areál střelnice, ukáže až policejní vyšetřování.

Střelnice v Chotěšově. Foto: TV ZAK