Žádný hrdina, ale zloděj. Pachatel vrátil majitelce její bankovní kartu, nejdříve z ní ale vybral peníze

foto: PČR

Velkou radost měla majitelka bankovní karty, když k ní přišel muž s tím, že ji nese zapomenutou bankovní kartu. Když se ale žena podívala na účet, zjistila, že ji chybí tisíc korun. Muže při výběru zachytila kamera, policisté tak pátrají po jeho totožnosti.

foto: PČR

Tachovští policisté se s žádostí o pomoc při pátrání po dosud neznámém pachateli a jeho totožnosti obracejí na veřejnost. „Dotyčný muž měl 15. července letošního roku krátce po 11. hodině za pomoci zapomenuté platební karty vybrat z bankomatu v Tachově v ulici Boženy Němcové částku ve výši 1 000 korun. Kartu ihned po neoprávněném výběru předal nic netušící majitelce, která krátce před tím od bankomatu odcházela. Poté, co poškozená zjistila, že na účtu chybí peníze, celou věc oznámila policii,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Tachovští policisté žádají všechny občany, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k ustanovení pachatele, aby se jim ozvali na tel.: 974 337 710, nebo aby kontaktovali linku tísňového volání 158. Své poznatky mohou sdělit i na jakékoliv policejní služebně.