Začínají prázdniny, policisté chystají zvýšené kontroly na silnicích

ilustrační foto

Začátek prázdnin bude na českých silnicích pod větším dohledem policistů. Informovala o tom vedoucí oddělení prevence policejního prezidia Zuzana Pidrmanová.

Se zvýšeným dohledem nad plynulostí a bezpečností silničního provozu se účastníci setkají v prvních dvou prázdninových víkendech. „Řada regionálních bezpečnostních akcí proběhne během léta po celé republice také ve spojitosti s kulturním děním a turistickým ruchem,“ potvrdila vedoucí oddělení prevence policejního prezidia Zuzana Pidrmanová.

V průběhu prázdnin nebudou chybět na silnicích ani preventivní dopravní akce. Pokračovat bude projekt „Řídím, piju nealko pivo“, který bude tentokrát zaměřený zejména do lokalit, kde budou probíhat festivaly.

Policie se tradičně zaměří také cyklisty. „Policisté se této skupině účastníků provozu budou v průběhu prázdnin věnovat v rámci celorepublikového projektu ´Na kole jen s přilbou´, jehož cílem je snížení nehodovosti cyklistů. Hlavní důraz je v tomto případě kladen zejména na používání ochranných bezpečnostních přileb. Na vybraných stanovištích budou policisté preventivně kontrolovat povinnou výbavu cyklistů, pomohou a poradí s odstraněním případných nedostatků. Součástí projektu je také distribuce map blízkého okolí s vyznačením cyklotras, které jsou pro jízdu na kole bezpečnější,“ dodala Pidrmanová.