Začíná největší Živá ulice, která oživí centrum Plzně na 14 dní

Dosud největší Živá ulice nabídne v hlavním bloku celkem 14 dní programu. Od 10. do 23. srpna se na sedmi scénách vystřídá přes 100 kapel. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Dětem patří už tradičně Proluka, kterou letos poprvé oživí v prvních festivalových dnech také letní kino. Vyjma toho se Plzeňané mohou těšit na Živou galerii či jógu a tanec v Sadovém okruhu. Největší český multižánrový festival se vstupem zdarma navíc rozjíždí crowdfundingovou kampaň a láká na netradiční odměny.

Festival Živá ulice v pro Plzeň výjimečném roce nabídne nejširší program ve své historii.  Od 10. do 13. srpna si už tradičně „namluví“ Plzeň na dvou scénách v centru města. Zatímco Proluka bude patřit dětskému programu a letnímu kinu, kde mimo jiné vůbec poprvé v České republice budete moct přijít na silent kino, v Inspiral Garden v Šafaříkových sadech zahrají v podvečerních a večerních hodinách kapely alternativních žánrů. V pátek 14. srpna se pak Živá ulice rozroste o další scény včetně největší na náměstí Republiky.

Živá ulice02Kromě hudby po celou dobu festivalu budou moct diváci navštívit Živou galerii – galerii v centru Plzně otevřenou všem a za každého počasí. V jejím rámci se představí mimo jiné díla studentů a absolventů plzeňských uměleckých škol. Na piazzetě naproti Západočeskému muzeu budou k vidění objekty z dílen Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara ZČU, v galerii Vestředu můžete navštívit audiovizuální instalace a v širším centru na vás čeká galerie na plakátech. Jedna instalace bude dokonce přímo v katedrále sv. Bartoloměje.

Od výtvarného umění se diváci budou moct přenést k tanci a pohybu. Od 14. do 16.8. si můžete přijít zacvičit jógu do Šafaříkových sadů pod Západočeské muzeum, 17. až 23.8. pak jógu vystřídá salsa a swing pod vedením zkušených lektorek. Jednotlivé kurzy budou začínat v 17.00 hodin a budou stejně jako zbytek programu zdarma. Pokud máte raději jízdu na koloběžkách, ani letos o ni nepřijede. Půjčovna koloběžek bude otevřena od 14. do 23. srpna na náměstí Republiky.

Festival Živá ulice letos nabídne nejširší program ve své historii, a to díky pro Plzeň výjimečnému roku 2015. V příštím roce se ovšem tato podpora sníží o 70 procent. „Zatímco v roce 2015 jsme díky finanční podpoře mohli uspořádat 22 dní kvalitního programu, v příštím roce to bude o mnoho obtížnější. Zachovat počet scén a programových linií s o 70 % nižším rozpočtem bohužel není možné. I proto jsme se rozhodli uspořádat crowdfundingovou kampaň prostřednictvím plzeňského portálu Everfund. Věříme, že nám Plzeňané vyjádří podporu a ukáží, že Živou ulici mají rádi,“ říká ředitel festivalu Jakub Vedral. Živá ulice vybírá dosud největší částku v historii plzeňského Everfundu, a to 250 000 Kč. Tato suma má tvořit přibližně 10 % rozpočtu příštího roku. Festival můžete podpořit nejrůznějšími částkami a jako odměnu si vybrat netradiční zážitky. Strávit v den backstagi, vyfotit se s oblíbeným interpretem, věnovat píseň oblíbené kapely nebo zkusit si práci produkční na jeden den. I tak můžete přispět na největší multižánrový festival se vstupem zdarma.

Více informací najdete na www.zivaulice.eu

[quote_box_center]Doprovodný program:

10.- 14.srpna / 21.00 hodin / Kino v Proluce

10.srpna / 18.00 hodin / Vernisáž Barva na Ulici / Proluka

10.- 23.srpna Živá Galerie / centrum Plzně

13.srpna / 18.00 hodin /vernisáž Živá galerie / Galerie Vestředu

14.- 16.srpna / 17.00 hodin / jóga / Západočeské muzeum

14.- 23.srpna Půjčovna koloběžek /náměstí Republiky

17.srpna / 18.00 hodin /vernisáž Živá galerie / piazzeta naproti Západočeskému muzeu

17.- 23.srpna / 17.00 hodin / cvičení pro děti / Proluka

17.- 23.srpna / 18.00 hodin / tancování s Centrem tance / Západočeské muzeum

18.- 19.srpna Babylon na Plotně / Šafaříkovy sady

18.- 21.srpna. Plzeň Fashion Days / náměstí Republiky

20.srpna / 14.00 hodin / Plzeň Fashion Days – přednáška Czech Fashion Council / Meeting point nám. Republiky[/quote_box_center]