Žáci Masarykova gymnázia zůstanou zítra doma, školu ochromil koronavirus

foto: FB page Masarykova gymnázia Plzeň

Kvůli zachycení nákazy koronavirem u zaměstnanců nezačne v Plzeňském kraji nový školní rok na plzeňském Masarykově gymnáziu a na odloučeném pracovišti Základní školy Podmostní v Tachovské ulici. Obě zařízení budou až do odvolání uzavřena, řekla dnes náměstkyně hejtmana pro školství Ivana Bartošová.

„Všechny školy obdržely manuál a pokyny zřizovatele jak postupovat, mají k dispozici osobní ochranné pomůcky a dostatek dezinfekce. Bezpečnost žáků a personálu školy je pro nás prioritou, doufáme, že přijatá opatření minimalizují riziko nákazy,“ řekla Bartošová. Pokud by bylo kvůli nákaze nutné uzavřít nějaké další školy, budou podle ní rodiče včas informováni.

Upozornění o uzavření školy a odložení začátku školního roku umístilo Masarykovo gymnázium, kde studuje kolem 730 studentů, na své stránky v neděli. Podle vedení školy se nemocí covid-19 nakazil jeden zaměstnanec, pedagogové jsou po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí v karanténě. „Studenti a rodiče budou kontaktováni třídními učiteli o dalším postupu online výuky. Délka karantény je předběžně stanovena do 11. září, se znovuobnovením normálního provozu počítáme k pondělí 14. září,“ píše škola na svém webu.

Oznámení, které se k rodičům a studentům dostává přes e-maily a sociální sítě, si dnes přímo na místo přijel ověřit jeden z rodičů. „Raději jsem se jel podívat sem, jestli je nějaké upozornění přímo na škole, abych měl jistotu, že třeba někdo nehacknul stránky školy,“ řekl otec jednoho ze studentů. Škola také minimálně do konce kalendářního roku ruší zájmové kroužky.

ČTK