Záchranáři z Plzeňského kraje zasahovali u tragické srážky vlaku s dodávkou plnou lidí

Ilustrační foto: plzen.cz

U tragické nehody na Rakovnicku, kde se v sobotu odpoledne srazila dodávka s vlakem, zasahovali také záchranáři a hasiči z našeho Plzeňského kraje. Na místě nehody poblíž obce Příčina nedaleko od Kralovic zemřel jeden člověk, který cestoval v automobilu. Dalších sedm lidí se zranilo, z toho dva utrpěli velmi vážné zranění. Armádní letecká záchranná služba z Líní transportovala jednoho z nich do plzeňské fakultní nemocnice, další vrtulník převážel zraněnou ženu do pražské střešovické nemocnice.

Ve vlaku cestoval jeden ze dvou těžce zraněných. Toho museli hasiči z vlaku vyprostit. Středně těžké zranění utrpěla jedna žena a také dítě předškolního věku. Další tři lidé se zranili lehce. Sanitky převezly zraněné do nemocnice v Praze. Tři lehce zraněné pasažéry z vlaku převezli záchranáři k ošetření do rakovnické nemocnice. V dodávce mělo cestovat pět lidí, ve vlaku bylo šest lidí včetně strojvůdce, který vyvázl bez zranění. Čtyři zranění jsou z dodávky, tři z vlaku.

V důsledku nárazu s dodávkou vlak vykolejil a vzpříčil se na náspu. Na místo byl proto přivolán hasičský nehodový speciál z Plzně určený na nakolejování vlaků. Z Prahy má přijet nakládací jeřáb. Už teď je jasné, že odstraňování následků nehody bude trvat až do nedělního rána.

Mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová potvrdila, že středočeští kolegové požádali záchranáře z Plzeňského kraje o součinnost při tomto závažném zásahu, který se stal nedaleko od hranic sousedního kraje. Vrtulník plzeňských armádních záchranářů transportoval do fakultní nemocnice v Plzni asi pětadvacetiletého muže, který je ve velmi vážném stavu.

Nehoda se stala po 15.00 hodin na železničním přejezdu, který je zabezpečený světelnou signalizací bez závor. Přejezd křižuje silnici druhé třídy s jednokolejnou tratí číslo 162. Trať spojuje Rakovník s Mladoticemi na Plzeňsku. Provoz vlaků je přerušen a zrušené vlaky nahradily autobusy. Drážní inspektoři vyšetřují okolnosti nehody a zjišťují, zda fungovala světelná signalizace.