Záchranáři mají plné ruce práce, nehod v kraji přibývá

ilustrační foto / Plzen.cz

Mokrá vozovka dělá řidičům v Plzeňském kraji velké problémy. Záchranáři tak mají plné ruce práce, nehod v kraji povážlivě přibylo.

K jedné z dopravních nehod došlo u Bělé nad Radbuzou. Řidič osobního auta nezvládl jízdu a převrátil svůj vůz do pole. „Muž ročník 1966 byl převezen do domažlické nemocnice, žena 1969 se středně těžkým poraněním do FN Plzeň. Oba nejsou ohroženi na životě,“ uvedla Andrea Divišová ze Záchranné služby Plzeňského kraje.

Záchranáři vyjížděli také do Rábí, kde se bočně střetla dvě auta. Pětadvacetiletá žena byla při vědomí vezena do FN Plzeň se středně těžkými poraněními.

Mezi Přešticemi a Dolní Lukavicí havarovalo osobní auto. Čtyřicetiletá žena byla se středně těžkými poraněními transportována do FN Plzeň.

K nejnovější nehodě pak došlo kolem půl 3 v Dehtíně. „Šedesátiletou ženu převážíme do klatovské nemocnice, utrpěla středně těžké poranění,“ upřesnila Divišová.

Další zhruba 4 nehody se podle Divišové staly v ranních hodinách v důsledku mokrých vozovek. „Jednalo se o lehká poranění, pacienti byli odvezeni do spádových nemocnic,“ dodala Divišová.