Záchranáře zaměstnávají nehody. Motorkářka v bezvědomí i sražená chodkyně

ilustrační foto / HZS Plzeňského kraje

K dalším dvěma nehodám vyjížděly záchranné složky kolem 14. hodiny. Vážné zranění utrpěla motorkářka po střetu s nákladním autem u odbočky na Horní Břízu, chvíli poté pak v Plzni na křižovatce U Práce srazila tramvaj chodkyni.

Ke střetu motocyklistky a nákladního auta došlo na odbočce na obec Horní Bříza. Řidič ročník 1991 chtěl odbočit na Horní Břízu. Řidička ročník 1986 chtěla jet rovně na obec Kaznějov, když se střetla s nákladním vozidlem,“ popsala policejní mluvčí Ivana Jelínková. Zatímco řidič nákladního auta vyvázl z nehody bez zranění, motorkářka dopadla mnohem hůř. „S těžkými zraněními a v bezvědomí jsme ji transportovali letecky na Emergency Fakultní nemocnice v Plzni,“ dodala mluvčí záchranářů Mária Svobodová. Příčina dopravní nehody v šetření, zřejmě je ale na vině nesprávné předjíždění.

Velký kolaps dopravy způsobila nehoda na křižovatce U Práce, kde srazila tramvaj chodkyni. „Žena ve věku zhruba 75 let byla s podezřením na úraz hlavy a zraněním dolních končetin převezena do Fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedla Svobodová. Asi na půl hodiny byl zcela ochromen tramvajový provoz linky číslo 3 v obou směrech a všech trolejbusových linek, které místem projíždějí.