Záchranáře napadl agresor, který chtěl ošetřit zraněnou ruku

Agresivní muž (64) napadl záchranáře, které předtím požádal o ošetření zraněné ruky. Případ se stal v rámci sobotní akce na náměstí Republiky. Záchranáři si přivolali na pomoc hlídku městské policie, která později násilníka vypátrala a zadržela.

S prosbou o ošetření pořezaných prstů na rukou přišel za záchranáři starší muž. Když jej vyšetřovali, tak u něj náhle stoupla agresivita. Jednoho z ošetřujících měl udeřit do obličeje, pak se sebral a začal odcházet. Když míjel sanitní vůz, tak do něj několikrát kopl,“ popsala incident mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Strážníci spolu se záchranáři muže po chvíli pátrání našli ležet na parkovišti naproti radnici. „Když jej strážníci oslovili a dotázali se na jeho chování, tak náznaky uvedl, že ví, jen že upadl a poranil si ruce. Vyhledal tedy ošetření a další události si prý nepamatuje. Strážníci provedli u muže test na alkohol, který měl negativní výsledek,“ řekla Pužmanová. S podezřením na spáchání trestného činu pak strážníci věc předali na místě přivolané hlídce PČR.