Zabijačkové hody, filatelisté i farmářské trhy

Velmi živé dopoledne dnes zažívají v Klatovech.  Přímo na náměstí Míru Klatovy si dali už v osm hodin dostaveníčko farmáři se svými produkty. Od 9 hodin se k farmářským trhům přidají ještě tradiční zabijačkové hody, které jsou příležitostí vychutnat si atmosféru pravé české zabijačky. Můžete se těšit na ochutnávku a prodej vítězných výrobků soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje.

Na své si ale dnes dopoledne přijdou i milovníci a sběratelé poštovních známek. Klatovský klub filatelistů, který působí při městském kulturním středisku, pořádá podzimní sběratelskou burzu, a to od  8 – 11 hodin v malém sále kulturního domu.

A ještě jeden zážitek si můžete dnes odnést z Klatov. Stačí, pokud si v 19 hodin vychutnáte v místním kině přímý přenos z Metropolitní opery. Na programu je světoznámé dílo Giuseppe Verdiho – Otello, které se svou genialitou plně vyrovná Shakespearově tragické předloze. Režisér Bartlett Sher inscenoval Maurův dramatický pád ve špičkovém obsazení: tenorista Aleksandrs Antoněnko ztvární titulní roli, nová hvězda operního nebe sopranistka Sonja Jončeva bude zpívat Otellovu nevinnou manželku a oběť jeho žárlivosti, Desdemonu, a v roli nenávistného Jaga, který krok za krokem dovede Otella ke zkáze, uvidíme barytonistu Željko Lučiće.