Za zranění dívky, která se škrtila v lanovém parku žádné obvinění nepadlo, policie případ odložila

Ilustrační foto: Richard Beneš

Vyšetřování nedávné nehody v šumavském lanovém parku na Modravě, kde se málem uškrtila nezletilá dívka, policisté aktuálně ukončili a odložili. Policisté se případem zabývali pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Mluvčí policie Dana Ladmanová uvedla, že se nepodařilo zjistit, že by se jednalo o trestný čin.

„V lanovém parku na Kašperskohorsku si dívka 3. července chybně připnula dvě zajišťovací karabiny celotělového postroje při sjezdu na madle a došlo tím k zaseknutí pojezdové lanovky. Dívka se připnula karabinami přímo ke kovovému lanu a pustila se madla. Došlo k napnutí lan, která sevřela její krk,“ popsala dramatickou událost mluvčí policie Ladmanová.

Svědci, mezi nimiž byli i rodiče dívky, na nebezpečnou situaci okamžitě zareagovali. „Přistavili žebřík a přidržovali dívenku, aby se sevření lan uvolnilo. Další muž přeručkoval k dívce a tam odřízl lana. Dívku na místě ošetřovali svědci, následně ji převzala do své péče záchranná služba. Vrtulník letecká záchranné služby pak dívku transportoval do plzeňské nemocnice,“ řekla mluvčí Ladmanová.

Policisté prověřovali i skutečnost, že v lanovém parku dva instruktoři nezajistili bezpečnost nezletilé dívky, která si pak způsobila zranění. Nebylo zjištěno pochybení instruktorů při proškolení dívenky ani zanedbání dohledu nad její bezpečností. Policisté proto trestní věc odložili, protože nejde o podezření ze spáchání přečinu.