Za vraždu manželky hrozí obžalovanému až 18 let vězení

Eskorta přivádí k soudu Filipa G., který byl obžalován z vraždy své manželky. Foto: TV ZAK

Otřesný případ vraždy sedmadvacetileté ženy začal v úterý rozplétat plzeňský krajský soud. Rodinná tragédie se stala začátkem letošního roku ve Svinné na Tachovsku. Podle obžaloby tam měl Filip G. (32) v mobilním domku zbít a později v bezvědomí zardousit svojí manželku. Po vraždě se podřezal žiletkou a pustil si plyn. Sebevražedný pokud přežil a teď se před zpovídá se svého hrůzného činu, ke kterému se přiznal, i když až několik dní po zadržení.

Státní zástupce viní Filipa G. z toho, že po předchozím konfliktu s manželkou se pořezal na zápěstí žiletkou. Když jí přišel ránu ukázat, ta se mu ji snažila ošetřit. Ženu několikrát odstrčil a následně odkopl a ta se udeřila hlavou o hranu skříňky a upadla následně do bezvědomí. Následně začal manželku rdousit rukama a nepřestal dokud nebyla mrtvá.

Před soudem obžalovaný Filip G. odmítl vypovídat a odkázal na svoji výpověď v přípravném řízení. V uzavřeném prostoru mobilního domu pak muž pustil plyn z propan-butanové lahve. Tělo mrtvé ženy odtáhl na postel a lehl si vedle ní. „Utřel jsem jí pusu zvlhčeným ubrouskem, dal jí pusu na tvář a popřál dobrou noc,“ uvedl ve své výpovědi obžalovaný. Žiletkou se pak znovu řízl do zápěstí a ztratil vědomí. Zachránili ho až druhý den záchranáři, které na místo přivolal bratr Filipa G., ten se pak k plnému vědomí probral až v nemocnici na psychiatrii.

Když se v mobilheimu našla těla muže a ženy, původně to nenasvědčovalo tomu, že se tam stala vražda. Mladí manželé chtěli stavět dům a podle rodiny plánovali i zahraniční dovolenou. I když měli hodně dluhů rodině tvrdili, že vyhráli větší sumu peněz. Mezi sebou ovšem měli spory, které se stále stupňovaly. A důvodem byl právě nedostatek peněz a dluhy.

Hlavní líčení teď pokračuje v dalších dnech výslechy mnoha svědků a soudních znalců. Za vraždu manželky hrozí obžalovanému trest odnětí svobody až na 18 let.