Za nezávislost justice v Plzni demonstrovalo 800 nespokojených občanů

V Plzni demonstrovalo kolem 800 občanů.

O několik stovek lidí vyšší účast něž při poslední demonstraci mělo v úterý setkání na plzeňském náměstí Republiky. V těsné blízkosti populárního „andělíčka“ se v podvečer sešlo kolem 800 občanů nespokojených s politikou Andreje Babiše, s osobou ministryně spravedlnosti Marie Benešové a se stavem demokracie v naší zemi. Mnozí demonstranti měli v rukou transparenty s antibabišovskými hesly.

Lidé zaplnili část náměstí Republiky

Na plzeňské demonstraci za nezávislost justice vystoupilo s proslovem asi deset řečníků, kteří kritizovali Babiše i Benešovou a vyzývali účastníky, aby v demonstracích vytrvali, dokud ministryně spravedlnosti neodejde. Mezi řečníky byl i známý místní herec Přemysl Kubišta. Ten vzpomenul na to, jak na stejném místě mluvil k lidem na podzim 1989. Zdůraznil, že tenkrát se navzdory veškerému vyhrožování nakonec dočkali demise tehdejší komunistické vlády během několika dnů. Vyzval lidi, aby na náměstích demonstrovali dál a nevzdávali se.

Nechyběly ani transparenty s hesly

Demonstrace vyvrcholila pochodem účastníků ulicemi centra města. Protestní akci stejně jako v jiných českých městech také v Plzni organizovala Milion chvilek pro demokracii a ProHnutí.