Za kulturou v Rokycanech i o prázdninách

Foto: rokycany.cz

Pro letošní rok 2017 připravilo město Rokycany řadu kulturních a sportovních akcí. Některé z nich pořádá samo, u jiných se na nich podílí společně s dalšími organizacemi či institucemi. Právě dnes se na Masarykově náměstí v Rokycanech konají v pořadí 2. Rokycanské pivní slavnosti. Účastní se jich na dvě desítky minipivovarů a připraven je i bohatý kulturní program a soutěže s pivní tématikou. V průběhu dnes vystoupí také sedm hudebních kapel, mezi nimi například Tučný revival, Turbo nebo v 21 hodin poslední z nich Lucie revival.

Zdá se, že začátkem června loňského roku, kdy město Rokycany poprvé pořádalo Rokycanské pivní slavnosti, se zrodila nová tradice. Protože se nadmíru vydařily, rozhodlo vedení města, že letos uspořádá 2. ročník, což se právě dnes děje.  Další takřka pravidelnou akcí je datum 30. června a pokřik  „Hurá prázdniny“? Přesně tak se jmenuje i program pro děti, kterého se může každý zúčastnit poslední školní den na rokycanském koupališti.

Po celé léto, v měsících červnu, červenci i srpnu budou pro potěchu sluchu rokycanských občanů probíhat na městských veřejných prostranstvích koncerty nejrůznějších žánrů. Do tónů hudby se mohou zájemci  zaposlouchat na Masarykově náměstí, na prostranství ve Spilce i pod rozložitými stromy  v parku U Plzeňské brány. Kromě mnoha hudebníků  do Rokycan  v létě několikrát zavítá i Kino na kolečkách.

S blížícím se podzimem čeká Rokycany největší kulturní akce celého roku. Jako každoročně se už teď připravuje na třetí zářijový víkend Setkání pod rokycanskou věží. Proběhne opět na třech pódiích. Na Masarykově náměstí, Malém náměstí a na scéně U Pardála, kde se  představí řada účinkujících zblízka i zdaleka. V Klubu komorní kultury budou připravena divadélka pro děti. Nebude chybět ani slavnostní ohňostroj podbarvený hudbou.

„Do předvánočního období vstoupí město adventními trhy 1. a 2. prosince. V pátek prvního to bude ještě zpívání pod vánočním stromem a v sobotu druhého  slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. V polovině měsíce, 15. prosince, se všichni sejdou na náměstí, aby spolu ruku  v ruce s malými dětmi vypustili co nejvíce nafukovacích balónků se vzkazy a přáními pro Ježíška. Právě tak, jako je tato akce určena především pro naše nejmenší, tak je další akce určena zejména pro ty větší, odrostlé a dospělé. Každou adventní neděli si v Rokycanech připomenou blížící se vánoční svátky rozsvícením svíčky na adventním věnci u fontány ve Spilce,“ upřesnila Vladimíra Kohoutová z rokycanské radnice.