Za dveřmi bylo divadlo. V Mlýnské strouze odstartoval festival Živá ulice

foto: V. Čermák

Multižánrový festival Živá ulice naplno odstartoval blokem Za dveřmi je divadlo, který se konal v uplynulých dnech v prostoru Mlýnské strouhy. Od 16. do 18. července se mohly stovky návštěvníků každý den potěšit 11 představeními pod širým nebem.

V pondělí do Mlýnské strouhy zavítali artisté a umělci nejen z Čech, ale i Německa, Francie, Itálie a Portugalska. První den zkomplikoval organizátorům prudký déšť a bouřka. Hned první představení, věnované nejmenším divákům od 3 do 6 let, příběh malého Tuláčka a jeho nejlepší kamarádky Kláry, se tak neuskutečnilo. Poté už počasí ukázalo svoji přívětivější tvář, a tak se už celý program uskutečnil bez komplikací. Le Cabaret Nomade, nabídl nevšední zážitek – mikropředstavení a mikrokoncert pro jednoho diváka v malebném stanu pod křišťálovým lustrem. Na zahájení festivalu přijali pozvání také Cink Cink Cirk, kteří předvedli to nejlepší z žonglování, nové magie i street dance.

V úterý vystoupili další zahraniční hosté, velký zájem vzbudil  Enano, klaun z Portugalska, který procestoval skoro celý svět a na festivalech ve Švýcarsku, Rusku či Německu získal řadu prestižních ocenění. V závěru večerního programu vystoupil berlínský umělec DJuggledy s představením El Diabolo.

Poslední den festivalu diváky zaujal Francouz, který si říká Ben Zuddhist. Závěrečné představení prvního bloku Živé ulice patřilo italskému uskupení La Sbrindola, které  přináší do kabaretu chaos, anarchii, veselí a hlavně extrémní dovednosti. Výsledkem byla energická show doprovázená rytmem bubnů, včetně ohňové show.

Za dveřmi je divadlo, první blok festivalu Živá ulice, úspěšně skončil. „Už dnes se můžeme těšit na hlavní blok, který se uskuteční od 10. do 19. srpna v šesti místech centra Plzně,“ uvedl za organizátory Matěj Halaš. Na hlavní blok festivalu Živá ulice přišel v závěru večera pozvat i známý plzeňský moderátor Filip Koryta. Vstup na všechny akce v rámci festivalu Živá ulice bude opět zdarma.

Více fotek najdete zde.