Za čtyři miliony zlepšil kraj komfort pacientů v nemocnici Svatá Anna

Nemocnice Svatá Anna rekonstruovala rehabilitaci včetně bazénu a prostor pro personál

Rekonstrukcí prošly suterénní prostory rehabilitačního oddělení v Nemocnici následné péče Svatá Anna. Po zkušebním provozu se začaly v těchto dnech plně využívat. Za čtyři miliony korun se zlepšil nejen komfort pro pacienty, ale i zázemí pro samotný personál. Úpravy financoval Plzeňský kraj.

„Rekonstrukce zahrnovala úplnou obnovu bazénu a bazénových technologií, jako je filtrace, ohřev vody nebo protiproud. Dále se kompletně zrenovovala tělocvična, prostory pro fyzikální terapie, jako je elektro a magnetoléčba, šatny, toalety a také denní místnost pro zdravotníky,“ uvedla ředitelka nemocnice Dagmar Špédlová.

Důvodem úprav byla modernizace prostor s ohledem na příjemnější vzhled, větší soukromí pacientů, ale i funkčně vhodnější rozložení pracovišť. Zároveň se odvlhčovaly zdi i podlahy a opravovaly se také některé inženýrské sítě. Nové členění terapeutických pracovišť nyní působí vzdušněji a příjemněji.

Hlavní rehabilitační prostory nemocnice využívá drtivá většina ze zhruba 650 ročně hospitalizovaných pacientů. Další rehabilitační prostory má nemocnice v přízemí, kde je umístěn nový cvičební přístroj a tělocvičny jsou pak i v každém dalším patře na lůžkových stanicích.

„Plzeňský kraj postupně modernizuje všechny své nemocnice. V loňském a letošním roce plánuje souhrnné stavební investice bezmála 150 milionů korun. Zkvalitňování zdravotní péče je trvale jednou z priorit vedení kraje,“ říká krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Nemocnice Svatá Anna má novou rehabilitaci

Nemocnice Svatá Anna v Plané doléčuje zdravotní potíže ze všech oborů medicíny zejména léčebnou tělesnou výchovou. Zároveň poskytuje individuální ošetřovatelskou péči a popřípadě i sociální služby.

Zařízení je určeno zejména osobám po ortopedickém zákroku například s umělým kloubem, které se s novou součástí těla potřebují naučit jistě pohybovat, dále osobám s neurologickým onemocněním například po cévní mozkové příhodě nebo s komplikovanou cukrovkou s ochrnutím části těla, kdy je třeba minimalizovat hendikep. A v neposlední řadě jsou klienty nemocnice lidé po vážných úrazech, jako jsou zlomeniny páteře, končetin včetně amputací, kteří potřebují buď jen rozpohybovat, nebo se naučit s hendikepem pohybovat.

Pacienty nejsou zdaleka jen obyvatelé Plánska a okresu Tachov. Odbornou péči zde hledají i lidé z přilehlých částí Karlovarského kraje a z Domažlicka a Plzeňska včetně krajské metropole. Nemocnice má 80 zdravotních lůžek a 20 sociálních. Pracuje v ní zhruba 65, zejména sester a fyzioterapeutů.