Za Chotíkovem se srazilo auto s náklaďákem. Jeden z řidičů utrpěl těžká poranění

Střet kamionu s osobním vozidlem u Chotíkova za Plzní zablokoval dnes v ranních silnici první třídy z Plzně do Karlových Varů. Řidič osobního vozu byl s lehkými zraněními převezen na chirurgii fakultní nemocnice.

Nehoda se stala po sedmé hodině. Podle mluvčí krajských hasičů Pavly Jakoubkové zůstal uvnitř osobního auta zaklíněn řidič. „Hasiči muži nasadili krční límec z důvodu podezření na poškození krční páteře a ošetřili mu tržnou ránu na hlavě. Pomocí hydraulického zařízení a páteřní desky muže vyprostili a předali do péče Zdravotnické záchranné službě,“ sdělila Jakoubková s tím, že muž byl do nemocnice transportován se středně těžkým poraněním byl transportován do nemocnice.

Velké štěstí měl naopak řidič kamionu, který vjel do lesa a čelně narazil do stromu. Vyvázl totiž bez zranění a z kabiny se dostal před příjezdem jednotky bez cizí pomoci. „Z nákladového prostoru se do lesa vysypalo několik tun balených nápojů. Firma majitele na místo události vyslala četu pracovníků, kteří museli ručně celý náklad přeložit do náhradního vozidla. I vyproštění kamionu si zajistil majitel u smluvní firmy sám,“ dodala Jakoubková. Silnice z Plzně na Karlovy Vary byla po dobu zásahu zcela uzavřena. Úplná uzavírka trvala zhruba hodinu.