Za 10 minut čtyři branky. Hokejisté Plzně nadělovali, odskákal to Liberec

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté vyhráli třetí extraligový zápas v řadě. Na domácím ledě svěřenci Ladislava Čiháka porazili Liberec 7:3. Tři body za gól a dvě asistence si připsal Milan Gulaš.

Fanoušci, kteří se opozdili a nestihli začátek zápasu, se po svém příchodu asi nestačili divit. V čase 1:53 už totiž jejich miláčci vedli 2:0. Nejprve se po 24 vteřinách prosadil po přihrávce Gulaše Jan Kovář, následně Kovářovu příhru zužitkoval Miroslav Indrák. Plzeň naprosto ovládala led a v 11. minutě opět slavila. Bomba Nicka Jonese v přesilovce se zastavila až v síti. Ještě v té samé minutě ujeli Západočeši do rychlého brejku a Allenovu přihrávku si srazila do branky obrana hostů. To už bylo na Willa moc a přenechal své místo Schwarzovi. Ve 14. minutě rozhodčí přehlédl faul na jednoho z plzeňských hráčů, k puku se zadarmo dostal Kvapil a rychlou střelou pokořil Frodl. O minutu později ujel do brejku Gulaš a hostující obrana ho zastavila jen za cenu faulu a trestného střílení. Milan Gulaš měl ale smůlu, trefil pouze tyč. V 17. minutě už to bylo 4:2. Hudáčkovu střelu tečoval za záda Frodla Birner.

Zatímco v první třetině padlo šest branek, v té druhé střelci dlouho mlčeli. Liberečtí výrazně přitvrdili, a tak měli Západočeši méně prostoru k útočení. K vidění bylo několik přesilovek, ujala se ale až ta ve 36. minutě. Elitní plzeňská lajna dlouho manévrovala v útočném pásmu, až se dostal puk k Petru Kodýtkovi, a ten pohotovou střelou poslal svůj tým do tříbrankového vedení.

V úvodu třetí části se Západočeši ubránili přesilové hře a ve 45. minutě opět udeřili. Kovářovu střelu ještě hostující obrana srazila, proti dorážce Milana Gulaše už ale Schwarz nezasáhl. O tři minuty později mohlo být pro Tygry ještě hůř, kdyby teč Kováře neskončila pouze na tyči. V 55. minutě se prosadili i Liberečtí. Střelu Valského tečoval mimo dosah Frodla Krenželok. Plzeňští ale duel zcela kontrolovali, v 57. minutě navíc suverénně proměnil svůj únik Vojtěch Němec a uzavřel účet zápasu.